Poruba 2011 – Litoměřice 1:4 (kon.) | Benátky n/J – Havířov 5:2 (kon.) | Kolín – Ústí n/L 3:4 (kon.)
Šumperk – Prostějov 4:3 (2:1 po s.n.) | Kadaň – Sokolov 0:5 (kont.) | Vsetín – Slavia 5:2 (kon.)
Přerov – Vrchlabí 1:2 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Třebíč 0:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
HC Slavia Praha
Sobota 29.01.2022, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 42. kolo

Je dobojováno. Přetahovaná byla rozhodnuta v poslední třetině, kdy se ujal Vsetín vedení, které už nepustil. Jednoznačná ale sedmnácté vítězství Vsetína nebylo. Valaši šli v zápase v první třetině do vedení, to bylo srovnáno ještě do konce první sirény. Hosté následně přiklonili ve druhé části hry skóre na svou stranu. Ve třetí třetině, ale domácí rozhodli zejména díky ranám Romana Půčka, který vstřelil třetí gól a také pátý, čtvrtou branku zajistil Luboš Rob. Tři body po vítězství 5:2 zůstávají Na Lapači. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dnešního večera. (19:25:25)

58:53 Roman PŮČEK - 5:2

58:53
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že Vsetín do dnes zvládne. ROMAN PŮČEK se v koncovce do prázdné branky rozhlédl po třetině, kde viděl přijíždějícího Vlacha. Nakonec ale vzal situaci na sebe a navýšil na stav 5:2. Asistence: Vít Jonák a Roman Vlach.

58:16
    Štach se pokoušel vstřelit branku přes celé hřiště, ale kotouč skončil, díky nepřesnosti, na zakázaném uvolnění.

57:50
    Slavia hraje bez gólmana.

57:49
    Vypadalo to, že si hosté budou brát oddechový čas, nestalo se tak.
    56:08 Luboš ROB - 4:2

56:08
    To byla nádherná branka. Nejproduktivnější hráč domácích, LUBOŠ ROB poslal Vsetín do dvoubrankového vedení. Rob se prosadil z téměř nulového úhlu, skoro z brankové čáry. To je ztížení situace pro hosty a uklidnění pro Vsacany. Asistence: Vít Jonák a Lubomír Štach.

55:59
    Vsetín tlačí, Rob a Jonák se dostali do výborné pozice.

55:05
    Poletín se zkoušel prosadit k tyči domácí brány.

54:24
    Vsetín mohl jít do dvoubrankového vedení. Štachova střela od modré čáry Michajlovovi vypadla, následně mohl dorážet Pitule. Kotouč ležel za hostujícím gólmanem, k dorážce ale nedošlo. Obrovská šance Vsacanů.

53:48
    Slavia se snaží opakovaně o přestup do pásma, Vsetín brání střední pásmo.

53:04
    Ani jednomu celku se nedaří přechod ze středního pásma.

51:55
    Půček bojuje v útočném pásmu, nyní na střelu nedošlo.

50:13
    Michajlov zastavil puk za brankou a Slavia postupuje kupředu.
    49:10 Roman PŮČEK - 3:2

49:10
    Domácí jdou do vedení. ROMAN PŮČEK hrozil v této třetině brankovými šancemi několikrát. Nyní se jeho střela ujala. Půček pálil po Vlachově nahrávce z levého kruhu. Dobře mířená dělovka vsetínské mladíka nedala hostujícímu gólmanovi jedinou šanci. Asistence: Roman Vlach a Šimon Jenáček.

48:45
    Pitule nabídl puk do středu pásma, jeho kolega se ke střele nedostal.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 7. Kucharczyk (Hořanský, Smetana), 28. Jonák (Pšurný), 50. R. Půček (R. Vlach, Š. Jenáček), 57. Rob (Jonák, Štach), 59. R. Půček (Jonák, R. Vlach) – 19. R. Havel, 28. D. Petrov (J. Doležal, R. Havel)

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Štach (A), Hryciow, J. Říha, Š. Jenáček – Jonák (C), Pšurný, Rob – Berger, R. Vlach, A. Zeman – D. Březina, Venkrbec, Pitule – Hořanský, Kucharczyk (A), R. Půček.
    Trenér: Roman Stantien

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – Barák, Veber, Hejda, Mikuláš Hovorka, T. Duda, R. Havel, Zelingr – Poletín, Žejdl, Vlček – P. Machač, T. Knotek, Kružík – Kern, J. Doležal, D. Petrov – Šteiner, T. Pšenička, Jaroslav Brož.
    Trenér: Jiří Veber

Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Hanzlík, Kráľ