Slavia – Vrchlabí 3:2 (2:0 po s.n.) | Ústí n/L – Jihlava 5:1 (kon.) | Sokolov – Poruba 2011 4:3 (kon.)
Prostějov – Vsetín 4:5 (po pr.) | Havířov – Kadaň 5:0 (kont.) | Frýdek-M. – Šumperk 3:2 (kon.)
Benátky n/J – Kolín 4:5 (kon.) | Třebíč – Přerov 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Frýdek-Místek
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 05.02.2022, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 45. kolo

S Vámi se pro dnešek loučím od klávesnice. Tak třeba zase někdy u Chance ligy. Brzy napočtenou. (19:21:54)

První třetina nabídla asi nejlepší část tohoto utkání. Právě v této periodě jsme viděli nejvíce šancí a gólů.

Ve druhé třetině kapitán rysů zvýšil na 3:1, na to dokázal odpovědět pouze v oslabení Vachutka svým šťastným gólem.

Jak jsem již zmínil, třetí třetina toho moc nenabídla. Bojovalo se především ve středním pásmu a když už se Draci dostali do nějaké větší příležitosti, vše dokázal eliminovat skvěle chytající Baroš.

Frýdek si připisuje šesté vítězství v řadě a potvrzuje momentální skvělou formu. Díky této formě se dokázali rysi dostat na šesté místo před Slavii Praha. Tato pozice by svěřencům Trličíka zajišťovala přímý postup do čtvrtfinále. Čeká nás však ještě spousta kol a situace se může zamíchat hned při dalším utkání Slezanů, kdy Frýdek vycestuje do nedalekého Prostějova. Utkání se hraje již v úterý od 17h.

Naopak Šumperk si nepřipisuje žádný bod a zůstává na 12. příčce. V příštím utkání to však mohou hosté napravit. Čeká je ale daleká cesta do Sokolova. Úvodní buly bude vhozeno ve středu v 18h.

Ve třetí třetině jsme už žádný gól neviděli. Byl to spíše taktický boj, kdy Frýdek bránil střední pásmo a Šumperk se marně snažil dobýt klec skvělého Baroše.

59:59
    Touš končí symbolicky u pravděpodobně nejlepšího hráče dnešního utkání. V lapačce Baroše.

59:36
    Puk končí v ochranné síti. Vhazování ve středním pásmu.

59:16
    Drtil trefil pouze Barošův beton.

58:58
    Michálek to zkoušel sám, prázdnou klec netrefil.

58:24
    Komorski blokuje a vyhání hosty mimo útočné pásmo.

58:13
    Po oddechovém času to modrožlutí zkusí bez brankáře.

Oddechový čas pro hosty.

58:04
    Šedivý byl škaredě přimáčknutý na hrazení. Rozhodčí zůstává v klidu.

55:49
    Domácí zatím výborně brání střední pásmo a Drakům již nezbývá mnoho času.

54:40
    Velmi dobrý výkon dnes předvádí Kratochvíl. Tento šikovný útočník si sám vytvořil šanci a vystřelil z velkého úhlu. Baroš byl na svém místě.

54:17
    Znovu vidíme střelu od Hrachovského po delším časovém úseku. Baroš byl pozorný a puk lapil.

53:18
    Šlahař to vzal na sebe a již dnes poněkolikáté těsně přestřeluje klec hostů.

52:32
    Kotouč mimo ledovou plochu. Vhazování před Barošem.

Dnešní utkání sleduje 850 diváků.

51:00
    Bartoš opět nebezpečně tečoval nahození Zbořila.

Jakub Vaněček

Branky a nahrávky: 18. Komorski (Klimša, Lyszczarczyk), 20. Christov (Ogurcov), 29. Christov (David Bartoš, Klimša) – 16. D. Kindl, 35. Vachutka

HC Frýdek-Místek: Baroš (Foltán) – Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Korím, Ciura, Matyáš, J. Adámek – O. Šedivý (A), David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Klimša – Christov (C), Peterek, Martynek (A) – M. Hrubec, Čmiel, Ján Blaško.
    Trenér: Mojmír Trličík

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil (A), L. Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Vildumetz, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vachutka, Macuh, Šilhavý – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Antoníček, Spratek, Šuhaj – J. Horký.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Gančarčík