Jihlava – Havířov 3:2 (3:0 po s.n.) | Vsetín – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 2:0 (kon.)
Litoměřice – Slavia 0:2 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 0:5 (kont.)
Přerov – Sokolov 3:0 (kon.) | Vrchlabí – Třebíč 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 16.02.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 46. kolo

Poruba dnešní utkání zvládla a bere důležité 3 body. Na branku si diváci museli počkat až do 28. minuty, kdy prostějovského gólmana propálil Jakub Husa. Zápas byl vyrovnaný a Prostějov měl několik šancí na vyrovnání, nicméně Brízgala dnes porubskou branku uzamkl. Necelé dvě minuty před koncem zápasu poslal puk do odkryté brány Pavel Jenyš. Poruba tedy vítězí 2:0. (19:49:48)

59:55
    Vhazování před Brízgalou pro Porubu, Žovinec bere puk za bránu, kde počká, než uplynou poslední sekundy.

59:53
    Velký závar před Brízgalou, ten ale kotouč přikryl.

59:28

58:30
    Hosté znovu bez brankáře.
    58:19 Pavel JENYŠ - 2:0

58:19
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí zblokovali prostějovskou střelu a získali kotouč, se kterým pak PAVEL JENYŠ prošel mezi prostějovskými hráči a zakončil do odkryté klece. Asistence: Martin Réway a Michal Barinka.

57:55
    Po přihrávce Jáchyma střílel Račuk, ale zlomil hůl.

57:54
    Hosté to zkouší v šesti.

57:28
    Za nesportovní chování je vyloučen porubský Voráček.

56:55
    Poruba si přihrává v pásmu, ke střele se ale zatím nedostává.

55:39
    Krejčí těžce odjíždí z ledu.

55:25
    Hosté musí vyjet z pásma, jinak by se pískal ofsajd.

55:10
    Račukova rána proletěla nad bránou.

54:14
    Po špatném přechodu Prostějova se píská ofsajd.

53:41
    Kloz se několikrát snažil překonat Brízgalu, ten je ale stále bezchybný.

52:41
    Jáchym začíná zpoza vlastní brány.

Dnešní utkání sleduje 695 diváků.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 28. Husa (Vachovec, Žovinec), 59. Jenyš (Réway, Michal Barinka)

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Husa, Žovinec, Michal Barinka, T. Voráček, Urbanec (C), Hajný – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec (A), Jenyš (A) – Guman, Réway, Bitten – Pořízek, Korkiakoski, Marek Špaček – Kanko.
    Trenér: Jiří Režnar

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, A. Havlík, Vala, Zajíc – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Jiránek (A), Račuk, Rudovský – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Kučera, Blažek