Salzburg – Pardubice 4:2 (kon.) | Chomutov – Jihlava 6:3 (kon.) | Třinec – Kladno 6:1 (kon.)
Havířov – Sparta 1:4 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 0:3 (kon.) | Liberec – Zlín 3:5 (kon.)
HC Litvínov – Slavia 4:0 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 12.02.2022, 13:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 38. kolo

Dnešní zápas je u konce. Hosté si v první třetině vypracovali tříbrankový náskok, na to domácí nedokázali odpovědět, byť v posledních minutách zápasu se o to snažili všemi silami. Dybal předvedl několik skvělých zákroků a připisuje si nulu. Tři body si tak odváží hosté. Základní část DHL extraligy juniorů je minulostí. Oba celky se probojovali do skupiny o účast v play off. Na první kolo nadstavby se můžeme těšit už v úterý 15. února. (15:07:26)

59:59
    Tvrdého střelu Dybal drží.

59:31
    Teď však Bystroň o kousek neudržel útočné pásmo a píská se ofsajd.

59:30
    Bystroňovu ránu Dybal vyrazil.

59:14
    Za nedovolené bránění je vyloučen karlovarský Krajčík.

58:48
    Bystroň obešel bránícího hráče a přihrával mezi kruhy, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

57:56
    Střelu Hodináře od modré se snažil tečovat Kotásek, puk je ale znovu za brankou.

57:05
    Lukáš Adámek krouží ve vlastním obranném pásmu, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

56:16
    Macias vracel puk za hostující branku na Slusarczyka.

56:03
    Vítkovické postavení mimo hru.

55:50
    Krejsa posunul puk do středního pásma, kde ho přebírají hosté.

55:14
    Tvrdý byl hodně nepřesný, puk skončil za karlovarskou brankou.

54:38
    Vhazování ve středním pásmu se bude opakovat, na led totiž přiletěl další kotouč.

54:02
    Vítkovice byly úspěšnější na vhazování před Dybalem, pak ale neudržely kotouč v pásmu, a proto se vrací.

53:53
    Melovského zakončení z pravého kruhu Dybal pokryl.

53:00
    Bulkova střela sice Irglovi vypadla, ale nakonec ji domácí brankář stihl schovat rychleji, než se k němu dostal někdo z Energie.

51:59
    Kosina skvěle obešel hostujícího obránce, jenže v zakončení přesný nebyl.

51:08
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 2. Dorot (Benda), 8. Šmajda (Rymon, Benda), 17. Bulka (Benda, Rymon)

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Bystroň, Havlík, Prčík, Kosina, Hodinář, Smolka – Skřipčák, Schauer, Tvrdý, Gebauer (A), Kubík, Krejsa (C), Melovský, Kotásek (A), Slusarczyk, Holaník, Macias
    Trenér: Pavel Trnka

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Bočan) – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík – Handl, M. Adámek, L. Adámek (C), Csabi, Bulka, Rymon, Šmajda, Šlechta, Botoš (A), Seidler
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Held, Kohoutek – Vašíček, Smetková