Val. Meziříčí – Vel. Meziříčí 5:1 (kon.) | Letňany – Nová Paka 4:3 (kon.) | Hronov – Bílina 6:2 (kon.)
Písek – Kobra 6:10 (kon.) | Žďár n/S – Opava 4:2 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 7:3 (kon.)
Kometa Brno B – Nový Jičín 2:0 (kon.) | Děčín – Dvůr Králové n. L. 1:7 (kon.) | Jablonec n/N – Mostečtí Lvi 9:4 (kon.)
Řisuty – Příbram 2:6 (kon.) | Tábor – Cheb 9:2 (kon.) | Klatovy – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
HK Opava
Sobota 23.10.2021, 18:00 • Zimní stadion Žďár nad Sázavou • 2. liga skupina Východ • 10. kolo

Konec zápasu. (19:36:09)

59:15
    Icing hosté

58:34
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hosté to zkoušeli bez brankáře, ale k puku se dostal ve své třetině MAREK PROKŠ a trefuje se přes celé kluziště do prázdné brány.

Dvě minuty do konce.

57:34
    Další samostatná akce Bureše končí opět u vynikajícího Baldíka.

56:00
    Hodně nepřesností je teď ve hře obou týmů.

52:27
    Domácí drží puk, ale nestřílí. A když, tak kryje Baldík.

51:07
    Vyloučení v týmu Slezan OPAVA (Krupa – 2 min., nedovolené bránění). Hosté to přehnali s napadáním a je z toho přesilovka pro Plameny. Rozhodnou?

50:00
    Hosté se snaží vyrovnat. Napadají, dostávají se do šancí, ale Sláma je pozorný.

49:18
    Ofsajd hosté.

48:20
    Lukáš Bureš si položil brankáře a na tribunách to jen zahučelo. Nikdo nechápe, jak se brankář dokázal natáhnout betonem a Burešovi zkazit radost.

45:40
    Domácí zarputile brání a blokují střely vlastním tělem. Prvně Půža, pak Váňa schytali bolestivé rány.

44:44
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Lojek – 2 min., vysoká hůl).

43:53
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Štěpánek – 2 min., nedovolené bránění).

41:28
    Štěpánek se dral do zakončení, ale hlídán obráncem jen trefuje brankáře.

40:01

Ve druhém dějství jsme viděli tři branky. Domácí půjdou do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem. Hra začíná bolet, kdy je vidět hodně osobních soubojů a plexisklo jen drnčí. Udrží Plameny náskok? Jistě to bude ještě napínavá 20-ti minutovka.

Tomáš Michal

Branky a nahrávky: 4. BUREŠ (Půža, Kovářů), 28. WASSERBAUER (Bureš), 34. VÁŇA (Pleva), 59. Prokš (Gregar) – 16. PROKOP (Kunc), 34. WOLF (Štindl)

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp(Sláma) – Pleva(C), Macek, Čermák, Váňa, Pražák, Lojek, Půža – Štola, Štěpánek, Jícha, Wasserbauer, Adam, Prokš, Gregar, Bureš, Kovářů, Malenovský
    HK Opava: Piták(Baldík) – Zapletal, Kunc, Šindelář(C), Věntus, Prokop, Thiel, Zouhar – Wolf, Buršík, Krupa, Římský, Kadula, Beránek, Damašek, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Malina, Štindl

Rozhodčí: Pokorný – Roupec, Štěrba