Ústí n/L – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Šumperk – Třebíč 0:1 (kon.) | Sokolov – Slavia 7:6 (po pr.)
Prostějov – Litoměřice 6:8 (kon.) | Havířov – Přerov 0:2 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 1:0 (kon.)
Benátky n/J – Vsetín 2:8 (kon.) | Kolín – Jihlava 2:5 (kon.) | Šumperk – Kadaň 5:0 (kont.)
HC Energie Karlovy Vary
5:6 (2:2, 1:3, 2:1)
HC Sparta Praha
Sobota 26.02.2022, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Poslední třetina přinesla další tři branky a velice vyostřenou hru. Karlovarští zvládli po dvou gólech Tobiáše Pastora vyrovnat. Pastor tak zkompletoval hattrick. Až do poslední minuty to vypadalo, že se v karlovarské aréně bude prodlužovat. Vyrovnaný stav ale svým únikem rozsekl Alexandr Stepančuk. Tři body tak bere Sparta. (19:51:44)

59:02
    Za sekání míří na dvě minuty na trestnou Petr Křišťan (SPA) a Petr Pavelec (KVA).

58:46
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté se v závěrečné minutě ujímají vedení! Mikuláš Odehnal vyslal do úniku ALEXANDRA STEPANČUKA, ten se dostal do mezikruží, odkud propálil karlovarského gólmana. Asistence: Mikuláš Odehnal.

57:59
    Obě mužstva se snaží ze všech sil zlomit v posledních minutách skóre ve svůj prospěch.

56:55
    Žmola se dostal za karlovarskou obranu a sjel si s kotoučem před Ebenstreita, pokus o zásun mezi betony mu ale nevyšel.

55:53
    Potoma vybojoval v souboji u mantinelu puk, vystřelit ale nedokázal.

54:55
    Hra zklidnila své tempo.

53:09
    Po vyrovnání se domácí stále tlačí před Koglera a snaží se převzít kontrolu nad skóre.

50:59
    Petr Pavelec (KVA) si odpyká dvouminutový trest za napadení. Ve stejném čase byl vyloučen i Petr Křišťan (SPA) na dvě minuty za hrubost.

50:42
    Po pozastavení hry se před sparťanskou bránou strhla menší potyčka, tu ale sudí vmžiku rozehnali.

48:25
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! Energetikům se daří využít přesilovku, přičemž TOBIÁŠ PASTOR kompletuje hattrick. Váňovo nahození zvládl v předbrankovém prostoru zpracovat puk a doklepnout jej za Koglera. Asistence: Matyáš Váňa, René Kubíček.

48:05
    Tadeáš Mack (SPA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za faul kolenem.

46:29
    Skákající kotouč se před Koglerem nikomu nepodařilo zkrotit, domácí i tak ale drží útočnou třetinu.

44:13
    Zvoní tyč! Karlovarské nahození zpoza levého kruhu málem skončilo vyrovnávací brankou. Naštěstí pro Spartu ale puk vyskočil mimo.

42:51
    Křišťan si počkal se střelou, vyčkávání mu ale moc nepomohlo, jeho následná rána totiž skončila na prvním karlovarském obránci.

41:28
    Energetici se dostávají na dostřel jediné branky! Šmíd našel připraveného TOBIÁŠE PASTORA, kterému se povedlo trefit přesně nad Koglerův beton. Asistence: Zdeněk Šmíd, Nick Mähler.

40:01

I druhá dvacetiminutovka byla čtyřgólová. V šestadvacáté minutě dostal poprvé v zápase do vedení Energii Matěj Zeman. Ten obdržel zpoza brány puk a zblízka jej propasíroval až za Koglera. Za necelé dvě minuty bylo ale znovu srovnáno. Jakub Žmola ujel všem a z mezikruží rozvlnil síť za karlovarským gólmanem. Po dvou minutách šli Pražané do vedení. Andrej Fábry dostal nabito po Bartoňově zachycení karlovarské rozehrávky a propálil vše, co mu stálo v cestě. Šestapadesát sekund před druhou sirénou upravil na 5:3 pro Spartu Lukáš Novák, kterému se podařilo uniknout všem, zamíchat před bránou s pukem a nenechal Ebenstreitovi jedinou šanci k zásahu.

Poslední třetina začne v 18:33.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 8. Holejšovský (Vimr), 15. Pastor (Mähler), 26. Zeman (Váňa, Csabi), 42. Pastor (Šmíd, Mähler), 49. Pastor (Váňa, Kubíček) – 1. Odehnal (Stepanchuk, Žmola), 8. Jánský (Křišťan), 28. Žmola (Odehnal, Šeba), 30. Fábry (Bartoň), 40. Novák, 59. Stepančuk (Odehnal)

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Kříž) – Anton, Kubíček, Postl, Mähler, Smýkal, Cipko – Zeman, Váňa "A", Csabi "C", Pavelec, Pastor, Šmíd, Holejšovský, Vimr, Šuma
    Trenér: Martin Gombár

HC Sparta Praha: Kogler (Přikryl) – Port, Mack, Bartoň "C", Šeba, Byakov, Janský – Novák "A", Fábry, Vašíček, Skuratov, Stepanchuk, Žmola, Odehnal, Poláček, Křišťan, Potoma, Žemlička
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Malá – Malý, Deja