Poruba 2011 – Slavia 5:4 (kon.) | Přerov – Litoměřice 1:2 (kon.) | Vsetín – Třebíč 4:1 (kon.)
Kadaň – Prostějov 0:5 (kont.) | Šumperk – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Kolín – Havířov 5:2 (kon.)
Benátky n/J – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:5 (kon.)
Mountfield HK
3:5 (1:1, 1:4, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 04.12.2021, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B

Dnešní zápas je minulostí. Nutno konstatovat, že se jednalo o hodně zajímavou podívanou, ovšem spokojenější budou Slezané. Ti po vyrovnané první třetině převzali otěže zápasu, a i když Lvi ještě srovnali stav na 2:2, následně už Oceláři odskočili tak, že na to Hradečtí nedokázali výrazněji zareagovat. Tři góly totiž nestačily a Mountfield padl i v dalším duelu nadstavby, tentokrát s Třincem 3:5, a ve druhé části sezóny je zatím bez bodu. (14:38:30)

60:00
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Hora – 2 min., nesportovní chování).

59:57
    Třetina se dohrává na dohled Miloty, závěr ještě mohla okořenit menší potyčka, ale rozhodčí včas zasahují.

59:30
    O puk se válčí v obranném pásmu Ocelářů.

59:11
    Zbývá posledních 49 sekund zápasu. Václav Pánek si bere oddechový čas.

58:25
    Hradečtí se šikovně dostali přes střední pásmo, dále už si ale nepomohli a přišli o puk. Navíc hrají bez gólmana.

57:39
    Oceláři si berou puk pro sebe a pokusí se ho vyhodit do bezpečné vzdálenosti.

56:56
    Kasal zasahuje betony a bude se vhazovat těsně před ním.

56:18
    Lvi to ještě vyzkouší směrem dopředu a pokusí se zaměstnat Milotu.

55:47
    Hradec by potřeboval útočit, na tahu je ale Třinec, který tráví poslední chvíle zápasu na dostřel Kasala.

53:50
    Štěpán Černý pronikl dobře do útočného pásma a předal puk spoluhráči, který ho ale nepřesnou ranou málem přizabil.

52:58
    Kotouč po snaze hostí končí v neutrální zóně a ujímá se ho Mountfield.

52:18
    Tomáš Hora sice dobře přejel střední pásmo, následně ale mohl pouze nahodit vedle brány, kam si dojeli pro puk Třinečtí.

51:41
    Jakub Jón si hodně věřil na střelu z prakticky nulového úhlu, kterou nemohl ohrozit Milotu.

50:06
    Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Mrázek, přichází Kasal.

49:44
    Hradec je usazen v útoku a v posledních minutách má navrch, přičemž ostřeluje soustředěného Milotu.

48:58
    Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Kasal, přichází Mrázek.

Jan Brůna

Branky a nahrávky: 13. Mach (Hora, Fiala), 26. Hora (Král, Vencl), 49. Hora (Král, Klíma) – 13. Pohludka (Volas, Cedzo), 25. Masnica (Sikora, Solowski), 28. Pohludka (Cedzo), 28. Sikora (Gerych, Pospíšil), 40. Gerych

Mountfield HK: Kasal (49. – 51. Mrázek) – Fiala, Pavič, Černý, Burda, Bezpalec, Janeček – Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal (A), Král, Vítek.
    Trenér: Václav Pánek

HC Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Dravecký, Solowski, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka (A), Volas, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Cedzo (A), Murin, Lipka, Masnica (C), Urbánek.
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Müller – Kalina, Kopecký