Ústí n/L – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Šumperk – Třebíč 0:1 (kon.) | Sokolov – Slavia 7:6 (po pr.)
Prostějov – Litoměřice 6:8 (kon.) | Havířov – Přerov 0:2 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 1:0 (kon.)
Benátky n/J – Vsetín 2:8 (kon.) | Kolín – Jihlava 2:5 (kon.) | Šumperk – Kadaň 5:0 (kont.)
Mountfield HK
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 26.02.2022, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B

Ode mě je to nyní z ČPP Arény vše. Přeji vám hezký zbytek víkendu a u dalších přenosů z mládežnického hokeje se těším na shledanou! (17:55:15)

A už ej to černé na bílém, Hradec bere z dnešního mače tři body a podruhé v sezóně tak zapisuje porážku Dukly! Do utkání vstoupili Lvi aktivněji, Jihlava ale poté hru srovnala a v prostřední části šla do vedení. To však Mountfield ještě před uplynutím čtyřiceti minut otočil dvěma brankami a v poslední části pak ubránil jihlavský nápor, který se do poslední chvíle snažil o srovnání. O duelu nakonec rozhodla definitivně trefa do odkryté klece v poslední minutě, jež určila domácí vítězství 3:1.

59:40
    Hradec právě vstřelil branku!
    Velmi rychle je ale power-play u konce, Hradec odskakuje 20 vteřin před sirénou na rozdíl svou gólů! Prázdnou bránu trefil přes polovinu kluziště důraznou střelou TOMÁŠ HORA – 3:1. Asistence: Lukáš Král.

59:34
    Adam Černý míří na střídačku a Jihlava to zkouší se šesti bruslaři v poli!

59:23
    I když nyní mohli domácí trefit poloprázdnou bránu, jenže přestřelili!

59:04
    Hradec drží hru v útočné třetině a snaží se teď už spíš šetřit vteřiny.

58:12
    Tomáš Hora hledal od levého hrazení hokejku Jana Vencla, který o krok ujel svému obránci, nahrávka ale byla dlouhá a Vencl na ni v mezikruží nedosáhl!

57:49
    Andrej Klapica sebral soupeři ve středním pásmu puk a nakonec z toho byla nebezpečná situace, kterou u své levé tyče rychle hasil Kasal!

57:11
    A znovu technický přestupek v podobě icingu, tentokrát ovšem pro změnu na druhé straně.

56:46
    Teď se pro změnu nedomluvili Východočeši, přechod modré čáry byl provázen signalizovaným ofsajdem.

56:30
    Tentokrát ovládli vhazování hosté, poslali ale puk jen na další zakázané uvolnění.

56:24
    Petr Fiala pálil pod modré hned po buly, kotouč lapačkou na svém levém rameni přikryl Adam Černý.

56:20
    Nahození Adama Topola nebylo úplně vypočítané, znamená totiž jen icing a Jihlavští se teď v předklonu před vhazováním vydýchávají.

55:48
    Jaromír Síla zavezl podél pravého mantinelu kotouč do útočné třetiny, tam byl ale rychle o černou pryž okraden.

55:10
    Po delší době se povedlo dostat Východočechům soupeře pryč ze své třetiny, obě mužstva rychle vystřídala.

54:35
    Na střelu od modré v podání Adama Ošmery viděl Kasal dobře, nedělalo mu tak problém ji ukrýt ve výstroji.

54:08
    Jan Kasal zapsal důležitý zákrok, když nejdříve vyrazil pokus zleva poté ještě k tyči skočil po dorážce.

53:45
    A znovu nemohli domácí zaútočit, tentokrát to byl totiž signalizovaný ofsajd.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 29. Jón (Klíma, Burda), 38. Jón (Trejbal, Mráz), 60. Hora (Král) – 27. Klapica

Mountfield HK: Kasal (Šimon) – Fiala, Žaba (A), Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Voděracký.
    Trenér: Václav Pánek

HC Dukla Jihlava: Černý (Sigmund) – Ošmera, Hamřík, Löffler, Jeletz, Topol (A), Vandas (C) – Modl (A), Váňa, Gutsu, Klapica, Peš, Habermann, Vojáček, Chlubna, Jungwirth, Kudrna, Veselský.
    Trenér: Marek Melenovský

Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Šesták