Salzburg – Znojmo 5:3 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 10.12.2021, 19:15 • Eisarena, Salzburg • bet-at-home ICE Hockey League • 26. kolo

Máme tu tedy konec dnešní strhující bitvy, ve které jsme byli svědky osmi branek. Ve třetí periodě sice dokázali Orli vstřelit branku, jež zajistila pouze jednogólové manko, ovšem ve zbytku třetiny se prosadit nedokázali a odjíždí tedy z nulovým bodovým přídělem. Domácí se naopak dostávají do čela ICE Hockey League.

V dalším programu vyzve Znojmo na domácím ledě Linec, naopak Red Bull se ukáže na půdě italského Bolzana.

Bylo mi ctí vás provést dnešním přenosem a doufám tedy, že se shledáme opět někdy příště.

Napočtenou. (21:28:34)

59:57
    Utkání se již v klidu dohrává za brankou hostí.

59:07
    Salzburg právě vstřelil branku!

I přes fakt, že se hosté opravdu snažili, domácí pečetí gólem do prázdné branky dnešní výhru. Po ztrátě puku od Hamana se k puku dostal TY LONEY, který zakončil z poloviny hřišti s velkým přehledem a zároveň tak vstřílí svou druhou branku v tomto souboji. Bez asistence.

58:33
    Pavel Kantor utíká na střídačku hostí, kteří tedy zahajují hru v šesti hráčích!

58:14
    Už to vypadalo na obrovskou šanci domácích, ovšem při přechodu do útočné třetiny se vyskytl Wukovist absolutně nepochopitelně v ofsajdovém postavení.

57:58
    Střelu od Hubera dokázal vyrazit Kantor pohotově svým levým betonem.

57:24
    Domácí se dokázali dostat do útočné třetiny, pouze krátí čas hostům na vyrovnání.

56:50
    Nahození od Radima Matuše raději pokryl Tolvanen mezi svými betony.

56:12
    Pokus Tomáše Svobody zastavil clonící Pallestrang klíčovým blokem. jelikož tato střela mířila velmi nadějně.

55:35
    Vyhození přes všechny čáry od Culkina znamená icing. Buly proběhne v útočném pásmu domácích.

54:56
    Tečovanou střelu Lucianiho dokázal pokrýt velmi jistě ve své výstroji Tolvanen.

54:19
    Přihrávky domácích jsou teď velmi nepřesné. Je zřejmé, že nervozita na straně Red Bullu začíná stoupat.

53:55
    Střelu od Petera Schneidera vyrazil Kantor pohotovým betonem až do středního pásma.

53:15
    Hamanův ostrý pokus dokázal na poslední chvíli zblokovat clonící Borzecki mimo jakékoliv ohrožení příslušné branky.

52:32
    Orli právě vstřelili branku!

Hosté se přeci jen dotahují na rozdíl jediné branky! Po pěkné průnikové nahrávce od Prokeše si puk přebral DOMINIK TEJNOR , jenž zamířil naprosto skvěle pod lapačku Tolvanena. Utkání tak nabírá na dramatické koncovce. Asistence: Radek Prokeš, Radim Matuš.

52:17
    Ve velké šanci teď ztroskotal Radek Prokeš, když nedokázal trefit z mezikruží poodkrytou svatyni domácích.

51:58
    Další pokus tentokrát od Zubova, skončil pouze na zadním mantinelu, kde si puk přebírají domácí.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 9. Brennan (Jarvinen), 16. Baltram (Loney, Pallestrang), 27. Nissner (Schneider, Raffl), 32. Loney (Baltram), 60. Loney – 17. Kvasnica (Haman), 32. Kvasnica (Svoboda), 53. Tejnor (Prokeš, Matuš)

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Lamoureux) – LoVerde, Heinrich, Pallestrang, Brennan, Zundel, Kanzig, Schreier – Schneider, Nissner, Raffl (C) – Loney, Wukovits, Baltram – Huber M., Jarvinen, Hochkofler – Borzecki, Leonhardt, Huber P.
    Trenér: Matt Mcllvane

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Culkin, Sedlák, Haman, Younan, Bartko, Tejnor, Stránský – Luciani, Němec, Svoboda – Fejes, Zubov, Ahl – Matuš (C), Prokeš, Gorčík – Kvasnica, Köver, Brittain.
    Trenér: Glen Hanlond

Rozhodčí: Siegel, Sternat – Nothegger, Seewald