Znojmo – Fehérvár 5:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Fehérvár AV19
Pondělí 07.02.2022, 18:30 • Nevoga aréna, Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League • 34. kolo

Je dobojováno! Znojmo potvrzuje domácí dominanci a proti silnému Fehérváru si připisuje třetí domácí výhru v řadě! Orli dnes byli lepším týmem a především díky gólové smršti v úvodní desetiminutovce první třetiny vítězí 5:2. Orli si teď užijí zasloužené volno, už v pátek je však čeká další důležitý zápas na ledě Pustertalu. Fehérvár zajíždí ve čtvrtek do Grazu. (20:43:52)

59:38

58:48
    Krásná akce Orlů šestou brankou nekončí. Zubov vybídl Filipa Ahla, ten ale nedokázal z bezprostřední blízkosti přesně zamířit.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Znojmo kráčí k dalšímu domácímu vítězství!

57:39
    Hostům tečou nervy, po jedné ze šarvátek bude mít Znojmo výhodu přesilové hry.

57:10
    Na puku je v posledních minutách výhradně Fehérvár, Znojmo nemusí nikam spěchat, má nahráno.

55:14
    Zakázané uvolnění Znojma, hra se stěhuje zpátky před Pavla Kantora. Tak ne! Po debatě čárových se vhazuje ve středním pásmu.

54:54
    Hosté kombinují ze strany na stranu, kýžený efekt v podobě kontaktní branky ale nepřichází.

53:40
    Hosté to zkouší bez brankáře!

53:25
    Blok Adama Sedláka proti střele Shawa přišel včas, Pavel Kantor v tuto chvíli bez práce.

52:42
    Zakázané uvolnění Fehérváru.

52:19
    Anthony Luciani si dobře všiml najíždějícího Josefa Hrabala ze druhé vlny a skvěle mu puk předložil, zkušený znojemský bek ale už v závěru akce neměl čas zvednout kotouč nad beton ležícího Tirronena.

51:51
    Alexander Petan se pokoušel zasunout odražený kotouč za záda Kantora, ten ale s vypětím všech sil situaci vyřešil a skóre se nemění.

51:18
    Daniel Szabo si dobře vybruslil na osu hřiště a od modré čáry provětral vyrážečku Pavla Kantora.

49:49

48:46
    Jen kousek chyběl Radku Prokešovi, aby se při oslabení řítil sám na Tirronena, nakonec se ale znojemská desítka k puku nedostala.

48:22
    Radim Matuš znovu prodal při oslabení svoje zkušenosti a Znojmo díky němu vyhazuje.

47:45
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Luciani – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

Marek Hruška

Branky a nahrávky: 4. Matuš (Luciani), 5. Luciani (Prokeš, Gorčík), 5. Immo (Zubov, Culkin), 8. Prokeš (Gorčík), 35. Immo (Luciani, Bartko) – 16. Campbell, 23. Erdely (Atkinson)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Tejnor – Neumann, Brittain, Matuš – Luciani, Prokeš, Gorčík – Immo, Zubov, Ahl – Kvasnica, Köver.
    Fehérvár AV19: Tirronen – Atkinson, Nilsson, Fournier, Campbell, Horvath, Szabo – Shaw, Hari, Kuralt – Erdaly, Sarauer, Petan – Mihaly, Jacobs, Terbócs – Ambrus, Retfalvi, Dobmayer.