Znojmo – Vienna Capitals 5:3 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:3 (0:1, 2:1, 2:1)
spusu Vienna Capitals
Čtvrtek 06.01.2022, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 36. kolo

Konec zápasu. (20:37:49)

59:54
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Z ničeho nic se do samostatného úniku dostal LUKE MONCADA a přesnou střelou prostřelil Pavla Kantora.
    ASISTENCE: Fabio Artner

59:39
    Zřejmě poslední obrovskou příležitost pohnout se skóre měl Josh Brittain. Kickert se ale roztáhl na brankové čáře a další kotouč za svá záda nepustil.

59:17
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals (Lakos – 2 min., nedovolené bránění).

58:30
    Znojmo hraje závěr utkání skvěle a drží hráče Vídně daleko od brány Pavla Kantora.

57:06
    Orli právě vstřelili branku!
    SEBASTIÁN GORČÍK definitivně pečetí zisk všech bodů pro Orly Znojmo střelou do prázdné brány.
    ASISTENCE: Radim Matuš, Jan Bartko

56:31
    Oddechový čas pro Vídeň. Hosté to ještě zkusí se šesti hráči v poli.

55:23
    Tak to byla baseballová paráda v podání Anthony Lucianiho. Kanadský útočník ve službách Orlů bleskurychle zkrotil kotouč ze vzduchu a předložil jej RADIMU MATUŠOVI, který z prostoru mezi kruhy prostřelil Kickerta.
    ASISTENCE: Anthony Luciani

54:33
    Tísněný Kvasnica vyhazuje kotouč přes všechny čáry a hra se stěhuje zpět před Pavla Kantora.

53:12
    Orlům se třetí brankou narostla křídla a Vídeň prakticky k ničemu nepouštějí.

50:59
    Znojmo si bere zpět vedení v zápase! Střela Tomáše Svobody ještě skončila na boční síti, následně ale prokázal velkou pohotovost FILIP AHL a šikovně dopravil puk za záda gólmana Kickerta.
    ASISTENCE: Tomáš Svoboda, Radim Matuš

49:35
    Vídeň vyhazuje přes všechny čáry.

48:22
    Matthew Neal se pokoušel v pádu umístit kotouč za záda Pavla Kantora, ten ale dobře zasáhl lapačkou a puk zkrotil.

47:10
    Takřka v polovině třetí třetiny je stav i nadále vyrovnaný, oba týmy měly své šance, gólmani ale žádný další puk prozatím ze sítě nelovili.

46:13
    Znojmo je v těchto momentech nebezpečnějším týmem, Vídeň ovšem kontruje rychlými výpady do otevřené obrany.

43:44
    Kapitán Radim Matuš si svým typickým způsobem křikl na modré čáře o kotouč a v nadějné situaci bekhendem prověřil pozornost brankáře Kickerta. Skóre se ovšem nemění.

43:09
    Kickert teď efektně máchl lapačkou a zkrotil sebral ze vzduchu neposedný kotouč. Orli drží útočné pásmo.

42:40
    Podle úvodních minut třetí třetiny je jasně vidět, že to v této části bude znovu velký boj o každý kotouč.

40:01

Marek Hruška

Branky a nahrávky: 22. Culkin (Svoboda T.), 32. Gorčík (Prokeš, Luciani), 51. Ahl (Svoboda T., Matuš), 56. Matuš (Luciani), 58. Gorčík (Matuš, Bartko) – 4. Wall (Hartl), 33. Sheppard (Wall), 60. Moncada (Artner)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Haman, Bartko, Younan, Stránský – Svoboda, Matuš, Ahl – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, Brittain, Köver – Oščádal.
    Trenér: Glen Hanlon

spusu Vienna Capitals: Kickert (Starkbaum) – Wall, Lakos, Piff, Fischer, Pallierer, Karlsson – Meyer, Sheppard, Bradley – Antal, Neal, Hartl – Bauer, Kromp, Preiser – Maxa, Moncada, Artner.
    Trenér: Dave Barr

Rozhodčí: Piragić, Smetana – Konc, Riecken