Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 4:5 (po pr.)
Moser Medical Graz 99ers
4:5 (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:2
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 04.03.2022, 19:15 • Eisstadion Graz Liebenau, Štýrský Hradec • bet-at-home ICE Hockey League • Předkolo

Znojemští hokejisté si mohou místo rozhodujícího třetího utkání odpočinout po dnešním maratónu, který přinesl dva velké zvraty. Znojmo na začátku zápasu využilo přesilovku 5 na 3 i následnou klasickou, domácí však od 15. minuty zápasu nepustili otěže hry a otočili z 0:2 na 4:2. Navzdory chvílemi až drtivé převaze domácích se Moravané nevzdali, dovedli zápas do prodloužení a brankář Kantor je za neuvěřitelných 68 úspěšných zákroků odměněn radostí ze šťastného postupového gólu v 89. minutě.

Střely na bránu 72:33 (9:8, 17:6, 15:9 – 22:8, 9:2)
    Vyloučení 8:8
    Využití 0:2 (22:57:03)
    Radost hokejistů Znojma

87:44
    Orli právě vstřelili branku!
    Domácí útoky se rozbily o Kantora jako o vlnolam, naopak z kontru vyrážel Engstrand Bartkovu střelu jen před SEBASTIÁNA GORČÍKA, který úspěšnou dorážkou posílá Znojmo do čtvrtfinále!
    Asistence: Jan Bartko, Radek Prokeš.

85:50
    Vhazovalo se znovu v pásmu Orlů, kteří ale byli úspěšnější a vyvážejí kotouč dopředu.

84:50
    Grafenthin ohrozil Kantora jedovatou střelou z vnější části kruhu. Znojemským hokejistům se pak nelíbilo najetí do brankáře, krátkou šarvátku rozhodčí rychle roztrhli.

82:05
    Z úhlu neprostrčil puk pod Kantorovu výstroj po ledě Latta.

81:04
    Znojemský gólman raději zalehává Grafenthinem nastřelený puk.

80:32
    Kantor rozklekem vyráží Ograjenšekovu střelu zápěstím přes obránce.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Dvacet nastavených minut nepřineslo rozhodnutí, Pavel Kantor pochytal nevídaných 22 puků, i když málokterý zákrok byl proti vyložené šanci. Hokejový maratón bude pokračovat opět za čtvrt hodiny.

Střely na bránu 63:31 (9:8, 17:6, 15:9 – 22:8)
    Využití 0:2

80:00
    První prodloužení skončilo.

79:29
    Vhazovat se bude v obranném pásmu znojemských Orlů.

78:59
    Oba celky hrají v plném počtu.

78:12
    Kotouč poskakoval nebezpečně blízko znojemské brány, domácí hráči ho však nedokázali zkrotit a namířit na bránu.

76:59
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Zintis Zuševics – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Radim Matuš – 2 min., hrubost).

76:33
    Střela znojemského útočníka z otočky byla přizvednuta do plexiskla.

76:12
    Tejnor si došlápl na protihráče, domácí se domáhali odpískání faulu, ale jednalo se o čistý hit.

75:56
    V těchto chvílích se hraje dost opatrně, bez šancí, na hráčích obou mužstev už je znát únava.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 29. Ograjenšek (Zalewski, Kernberger), 35. Blood (Boivin, Ograjenšek), 42. Alagić (Grafenthin, Zuševics), 49. Zalewski (Hjalmarsson, Ograjenšek) – 10. Sedlák (Prokeš, Culkin), 11. Culkin (Gorčík, Prokeš), 54. Zubov (Ahl, Culkin), 57. Prokeš (Luciani), 88. Gorčík (Bartko, Prokeš)

Moser Medical Graz 99ers: Engstrand (Nußbacher) – Blood, Boivin, Kirchschläger, Ackered, Pfeffer, Altmann, Kernberger, Krainz – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjenšek – Grafenthin, Alagić, Latta – Gordon, Schiechl, Zuševics – Pesendorfer, Oberkofler, Maurer
    Trenér: Gustafsson

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann
    Trenér: Hanlon

Rozhodčí: Hronský, Nikolić – Bärnthaler, Durmis