Plzeň – Zlín 3:0 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:5 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Stav série: 1:0
Berani Zlín
Středa 16.03.2022, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Play-off Extraligy dorostu • Čtvrtfinále

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s vámi loučím a u zítřejšího zápasu se opět budu těšit, na shledanou. (18:59:16)

Řekli po utkání:

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Hrozně těžký první zápas v sérii. Samozřejmě, že jsme rádi za vítězství, nicméně do zítřka musíme spoustu věcí zlepšit a utkání odehrát o mnoho lépe. V zápase byla spousta chyb, leč kluci se učí hrát v play off, takže tam byla taková ostýchavost nebo jak to popsat.“

Radek Pšurný (PSG Berani Zlín): „Myslím, že jsme viděli vyrovnaný zápas, domácí dali první gól, což je více dostalo do zápasu. My jsme poté měli hodně šancí, jenomže jsme je nedokázali proměnit. Bohužel, když nedáte gól, tak se horko těžko dá vyhrát. V závěru jsme to zkoušeli na riziko, dostali jsme dva góly, což se může stát. Série je nadále otevřená, bude to vyrovnané, každý tým může kdykoliv vyhrát.“

Je dobojováno! Ve čtvrtfinálové sérii jde do vedení domácí Škodovka. Ta o svém vítězství rozhodla v první třetině, kdy ránu Eichlera tečoval Petr Makovec a na jeho gól Berani nenašli odpověď. V závěru to hosté zkusili při hře bez brankáře, leč risk jim nevyšel a následně ještě dvakrát kapitulovali.

59:30
    Hosté nadále hrají v početní výhodě, leč ke konci zápasu už se jim vůbec nic nedaří.
    59:03 Denis ŘEHOŘ - 3:0

59:03
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Škodovka po dnešním zápase povede 1:0! DENIS ŘEHOŘ přebruslil všechny a všechno a střelou do prázdné brány pečetí dnešní vítězství. Bez asistence.

58:53
    Hostům se nepovedl zpětný přechod do útočné třetiny, čároví rozhodčí rychle píská ofsajd.

58:26
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

58:01
    Hosté opět v šesti!

58:01
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eichler – 2 min., vysoká hůl).

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:42 Adam JIŘÍČEK - 2:0

57:42
    Domácí dělají velký krok k prvnímu bodu v sérii. Berani nepřesně rozehráli ve středním pásmu a opuštěnou klec následně trefil ADAM JIÍČEK. Bez asistence.

57:23
    Uherek zůstává na střídačce, hosté to dvě a půl minuty před koncem zkoušejí v šesti.