6:3 (4:1, 1:1, 1:1) Stav série: 2:0
IHC Králové Písek
Neděle 20.03.2022, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Play-off ligy juniorů • Finále

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne. (19:21:38)

Utkání je minulostí. Jihočeši sice ve 47. minutě snížili na rozdíl dvou gólů, když střelou po ledě zblízka překonal Postavu Marcel Kříž. Možné snahy Králů o zdramatizovaní duelu ale zmrazil trest ve hře pro Hracholského. Konečné skóre stanovil v 54. minutě s pomocí hostujícího zásahu bruslí Tobiáš Kuchta. Přerov zvítězil 6:3, v sérii vede 2:0 na zápasy a v Písku bude mít dva mečboly.

59:50
    Utkání už se pouze dohrává. Po icingu Přerova se ještě bude vhazovat před Postavou.

59:12
    Na ledě jsou k vidění povedené hity, ani jeden tým už se však nikam nežene.

58:50
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:02
    Skvělý obranný zákrok předvedl u modré čáry proti střele Lechnýře Kleniar. Hostující hráč s číslem 21 poté dostal druhý pokus na zakončení a ten už dokázal využít. Postava kotouč betony poslal do rohu kluziště.

57:11
    Zubři to už po skončení přesilovky chtěli vykombinovat až do prázdné branky, Hlávka ale z levé strany mířil pouze do bližší tyče.

56:30
    Holík nahrál u modré čáry Gréčovi. Jeho nahození Lokajíček zpacifikoval ještě vestoje. Poté padl na led, přikryl kotouč a sudí opět zastavuje hru.

56:22
    Holík vyslal tvrdou ránu příklepem na pravém kruhu. Hostující bek Kulvejt ale předvedl obětavý pád na led a připsal si velmi dobrý obranný zákrok.

56:13
    Od modré čáry vypálil po kombinaci obránce Holík, Lokajíček vleže zasáhl a přerušil hru.

55:39
    Střela Hanáka byla zastavena hostující obranou a kotouč se dostal k Šilhavému. Ten ale do levého horního rohu branky Lokajíčka nezakončil. Puk skončil na zadním mantinelu.

55:06
    Jihočeši vyhráli buly v obranném pásmu a vyhodili kotouč až k Postavovi.

55:02
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Hollar – 2 min., nedovolené bránění).

54:17
    Lokajíček za svou brankou nerozehrál zrovna přesvědčivě a kotouče se zmocnil Hlávka. Ten posílal puk před branku Štíbrovi, který mohl zakončovat do prázdné brány. Domácí útočník s číslem 9 byl ovšem málo pohotový a Králové tuto situaci přežili bez úhony.

53:44
    Dvě prudké přerovské střely v útočném pásmu skončily mimo branku Písku. Druhý pokus měl na svědomí Kleniar.

53:03
    Přerov právě vstřelil branku!
    Králové nyní Zubrům vydatně pomohli. Z levého rohu útočné třetiny totiž posílal kotouč před Lokajíčka TOBIÁŠ KUCHTA a jeden z hostů si ho bruslí srazil do vlastní branky. Asistence: Radim Hradil a Matěj Halík.

52:10
    Pětiminutová přesilovka Přerova je u konce, Sládek je zpět na ledě.

51:43
    Po pravém křídle projel Brázda a před brankou poté našel Hlávku. Ten kotouč hned usměrnil na bránu, padajícího Lokajíčka ovšem nepřekonal. Skvělý zákrok brankáře Písku.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 9. Švejda, 9. Kleniar (Kuchta), 12. Němec (Hanák, Kleniar), 13. Šilhavý (Kleniar, Hanák), 26. Hradil (Gréč, Holík), 54. Kuchta (Hradil, Halík) – 14. Pitel (Hollar, Kříž), 23. Hollar (Kříž, Pitel), 47. Kříž (Pitel)

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Nesvadba, Holík, Hanák (C), Gréč, Němec, Billa – Hlávka, Fencl, Halík, Kolařík (A), Šilhavý, Štíbr (A), Švejda, Brázda, Kuchta, Hradil, Kleniar
    Trenér: Pavel Neuman

IHC Králové Písek: Lokajíček (Kadlec) – Kulvejt, Dohnal, Hail, Kurfürst (C) – Hála, Pitel, Mikeska, Dubský, Hracholskij, Ryba, Sládek, Andrle, Kovařík, Hollar (A), Lechnýř, Pešek, Kříž
    Trenér: Václav Šrámek

Rozhodčí: Vaněk, Blaha – Kleprlík, Kráľ