Brno – Teplice 2:2 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 0:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Sparta – Ostrava 1:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
0:3 (0:2)
SK Sigma Olomouc
Sobota 17.09.2022, 16:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:LIGA • 9. kolo

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli s Olomoucí jasně 0:3 a nechali se tak hanáckým soupeřem v tabulce přeskočit.

Domácí přitom nezačali špatně a v prvních dvaceti minutách byli aktivnější. Ze svého náporu ale vytěžili jen střelu Hellebranda do břevna. Ve 25. minutě se naopak prosadili hosté, když se po Breiteho rohu dostal ke střele Denis Ventúra a zamířil přesně k tyči. Od té doby se už hrálo pod taktovkou Sigmy. Brankář Janáček sice ještě pochytal úniky Ventúry a Chytila, ovšem ve 42. minutě už byl po kličce Jana Navrátila, jehož krásně vysunul Chytil, zcela bezmocný. Po změně stran pak zvýšil na 3:0 Pavel Zifčák a bylo v podstatě po utkání. Hráči Dynama jsou tak nuceni kousat třetí porážku v řadě. Kouč Weber navíc musel poslouchat nepříjemné pokřiky fanoušků. (17:52:33)

90+2

90+2
    Asi poslední akci Olomouce táhl Denis Ventúra. Zkusil to z dálky, mířil ale vysoko nad.

90+2
    Balón unikl do autu Broukalovi. Velká křeč na straně Českých Budějovic.

90+1
    Utkání bude nastaveno o dvě minuty.

90
    Benjamin Čolić dostal žlutou kartu za kočkování s Jiřím Slámou. Uštědřil mu takovou jemnou hlavičku.

88
    Hosté budou rozehrávat po faulu na Košťála, ke kterému došlo přesně na půlící čáře.

87
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
    ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Tomáš Zlatohlávek,
    ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Martin Košťál.

86
    Centr Benjamina Čoliće z pravé strany nedolétl až ke Škodovi. Domácí to ještě mohou zkusit zleva.

84
    ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Jiří Sláma.

84
    Breite si vyměnil míč s Breitem. Z levého rohu šestnáctky se pak snažil přenést hru na pravou stranu, kde měl Chvátala, ovšem našel jen bránícího Sluku.

82
    Zmrzlý je ale v pořádku a hra může pokračovat.

82
    Na zemi skončil hostující levý obránce Ondřej Zmrzlý. Situaci už přichází řešit i rozhodčí Zelinka.

81
    Přízemní centr z pravé strany měl oslovit Chytila. Ten měl ale k míči příliš daleko.

80
    Branislav Sluka se dostal s míčem až za brankovou čáru. Jeho následná přihrávka před bránu už tak byla zbytečná.

79
    Dynamo směřuje ke třetí porážce v řadě. Pod tlak se tak dostává kouč Weber, na jehož straně nejsou ani fanoušci. Ti dnes už mnohokrát skandovali „Weber ven.“

77
    Michal Škoda držel míč u pokutového území. Nakonec ho předal Čolićovi, který odcentroval jen do protihráče a tečovaný balón snadno lapil Trefil.