Bohemians 1905 – Zlín 3:2 (kon.) | Olomouc – Jablonec 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Brno 3:2 (kon.)
Plzeň – Sparta 0:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:2 (1:0)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 05.11.2022, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:LIGA • 15. kolo

Je tu konec! Domácí fotbalisté to nakonec zvládli a superdrama proti Zbrojovce Brno vyhráli 3:2. Především ve druhém poločase jsme sledovali velmi zajímavou podívanou. Hned v druhé minutě hry Zbrojovka srovnala na 1:1 a hrálo se od začátku. Dynamu ale hodně pomohl Jan Hlavica, který si vstřelil vlastní gól a následně deset minut před koncem zavinil po faulu na Havla pokutový kop, který proměnil Jakub Hora. Hosté pak sice Texlem snížili na 3:2, avšak i přes mohutný nápor v závěru Dynamo své vedení ubránilo a ve 14. kole F:L si připsalo první domácí vítězství. (17:05:25)

90+8

90+8
    Po rohu byl ale odmávaný ofsajd a toto domácí již zvládnou!

90+7
    Ještě jeden rohový kop pro hosty.

90+6
    Hosté měli v poslední minutě hry neuvěřitelný tlak po rohovém kopu. Po řadě odrazů a zblokovaných pokusů zakončoval Řezníček, jeho oblouček skončil ale na horní síti.

90+5
    Domácí šetří čas a rozhodně se nikam neženou.

90+3
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází David Broukal.

90+2
    Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Filip Blecha).

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

90
    Již nám běží poslední minuta normální hrací doby. U balonu jsou domácí.

89
    Definitivně mohl nyní rozhodnout Nicolas Penner, ke kterému se na hranici vápna po dobrém presinku Matouška odrazil balon. Technický pokus Pennera skončil na břevně!

87
    Domácí se snaží hrát na polovině soupeře, a to se jim zatím daří. Konec zápasu se rychle blíží.

86
    ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Jakub Matoušek.
    85. Jiří TEXL - 3:2

85
    Brno právě vstřelilo branku!
    A ještě je zaděláno na pořádné drama! K centru se na levé straně dostal Falta a hlavičkující JIŘÍ TEXL snižuje na 3:2!

84
    Až nyní se na hrací plochu vrátil ošetřený Lukáš Havel.

83
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Jan Hlavica, přichází Filip Blecha.

83
    Domácí svému soupeři odskakují na rozdíl dvou branek.
    81. Jakub HORA - 3:1

Aleš Strouha

Branky: 45+2. L. Havel (Sladký), 59. Hlavica (vla.), 81. Hora (pen.) – 47. M. Ševčík (Texl), 85. Texl (Falta)

Karty:   80. Hlavica (BNO), 90+2. Blecha (BNO)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:10.
    SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Čavoš, Hora – Čmelík, P. Hellebrand (90+3. Broukal), Mršić (75. Penner) – Zajíc (86. Matoušek).
    Náhradníci: Šípoš – Švec, Čoudek, Sluka, Böhm.

Trenér: Jiří Lerch

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica (83. Blecha), Granečný – Texl, F. Souček (68. Falta) – Alli (68. Pachlopník), M. Ševčík, Hladík (68. Rogožan) – Řezníček (C).
    Náhradníci: Šiman – Štěrba, Matejov, Divíšek, Nečas.