Č. Budějovice – Liberec 0:2 (kon.) | Brno – Plzeň 1:3 (kon.) | Hr. Králové – Bohemians 1905 0:2 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
0:2 (0:1)
FC Slovan Liberec
Neděle 05.02.2023, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:LIGA • 18. kolo

Je za námi utkání 18. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem České Budějovice a Slovanem Liberec, ve kterém zvítězili hosté 2:0 a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Liberečtí byli od začátku zápasu aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Ve 41. minutě přišlo vyústění v podobě přesné střely po zemi k tyči z kopačky Lukáše Červa. Také do druhé půle vstoupil lépe Liberec. Po necelé hodině hry dal gól Dominik Preisler, ale ofsajdové postavení Frýdka a zásah VARu branku zrušil. Poté dostal domácí útočník Adediran dvě žluté karty v rozmezí sedmi minut a do závěru tak oslabil své mužstvo. V 87. minutě se pak hnal Ghali sám na brankáře Janáčka, udělal mu kličku, domácí brankář ho podrazil a Imad Rondić z nařízené penalty stanovil konečné skóre 2:0 pro Liberec. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek prvního únorového víkendu. (17:21:34)

90+9

90+9
    Hugo Jan Bačkovský kryje míč v rukavicích.

90+9
    Ofsajdové postavení si nepohlídal Ahmad Ghali.

90+8
    Skovajsa ale ve výskoku fauloval libereckého Červa, což viděl také hlavní sudí.

90+7
    Českobudějovičtí budou zahrávat ještě jednu standardní situaci.

90+6
    Liberečtí kombinují s míčem na útočné polovině a blíží se k zisku tří bodů.

90+5
    Michal Fukala nedostal centr do pokutového území.

90+4
    Bačkovský vyboxoval vysoký míč mimo pokutové území.

90+3
    Z tohoto rohu Jihočeši ale nezahrozili.

90+2
    Vyústěním budiž krásná střela na zadní tyč z kopačky Hellebranda, kterou vyrazil Bačkovský. Následnou dorážku odvrátil Prebsl na rohový kop.

90+2
    Dynamo se ještě nevzdává a i v deseti teď zamklo hosty v jejich vápně.

90+1
    Po rohovém kopu hlavičkoval zády k bráně Michal Škoda. Mířil nad.

90+1
    Nastavuje se dlouhých devět minut.

90
    Odražený míč si našel Červ a z velké dálky vypálil. Domácí brankář ale střelu po celou dobu viděl a také ji bez potíží chytil.

88
    Na vysoký míč si naskočil Jakub Matoušek. V záklonu ale hlavičkoval nad bránu.
    87. Imad RONDIĆ - 0:2

87
    Liberec právě vstřelil branku!
    IMAD RONDIĆ poslal Janáčka na druhou stranu a střelou do levé horní poloviny brány zvyšuje náskok Liberec na rozdíl dvou branek.

86
    Po trochu delší konzultaci vše posvětili také rozhodčí u videa a míč si staví Imad Rondić.