Č. Budějovice – Liberec 0:2 (kon.) | Brno – Plzeň 1:3 (kon.) | Hr. Králové – Bohemians 1905 0:2 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:3 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Neděle 05.02.2023, 15:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:LIGA • 18. kolo

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:6. (17:11:04)

Utkání je u konce! Plzeň nakonec ve druhé půli otočila duel v Brně a poprvé na jaře vítězí, díky čemuž opět stíhá vedoucí Slavii.

Vše však mohlo být jinak, kdyby po necelé hodině byl gól Řezníčka na 2:é regulérní. Místo toho na druhé straně o minutu později srovnal Bucha a za dalších deset minut otočil skóre ranou z hranice vápna Kopic. Naděje domácích navíc poté klesly po vyloučení Divíška a i když Zbrojovka v závěru tlačila, větší šance nepřišla. V úplně poslední minutě tak do prázdné branky pečetil výhru Vlkanova.

90+7
    90+6. Adam VLKANOVA - 1:3

90+6
    Plzeň právě vstřelila branku! Je rozhodnuto. Risk domácím nevyšel a po zisku míčem mířili hned čtyři hosté sami na prázdnou branku. ADAM VLKANOVA se ujal míče, doběhl s ním před vápno a trefil úplně prázdnou branku – 1:3.

90+5
    Ani centr Hladíka nic nepřinesl, domácí tlačí, ale není kudy. Centr Řezníčka srazil Pernica na roh, do vápna jde i Berkovec!

90+4
    Berkovec chtěl vykopávat, ale jeden z hostů zůstal ležet v rohu u praporku. Hra je přerušena.

90+3
    Chorý si dobře za polovinou pokryl míč tělem před Rogožanem a nechal jej faulovat.

90+2
    Nevyšel ani průnik Alliho s centrem, ani následný dlouhý pas Hrabiny, na který nikdo v červeném nereagoval.

90+1
    Zbrojovka vymýšlí co s míčem na útočné polovině, ale zkratka nemá kudy.

90
    Nastavuje se pět minut.

90
    Domácí se hnali rychle vpřed, Hladík na levé lajně ovšem nepřešel Havla. Čas se krátí pro domácí.

89
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Erik Jirka.

89
    Ani tentokrát ale domácí nezahrozili, rána z hranice vápna byla nepřesná.

89
    Ostrý balón přizvedl hlavou Modou Ndiaye mimo zadní tyč, následovat bude rohový kop.

88
    Pachlopník na levé straně obešel Havla, ten jej fauloval a domácím se skýtá jedna z posledních šancí na vyrovnání.

87
    Centr z rohu se nakonec po sérii odrazů dostal na hranici vápna, dobíhající Modou Ndiaye pálil ale vysoko nad.

86
    Nepřesný pas Granečného k brankáři Berkovcovi je opět vodou na mlýn pro Viktorii, která zadarmo získává rohový kop.

85
    Následoval rohový kop, z nějž hosté nic nevymysleli, domácí však místo rozjetí protiakce míč jen odkopli.

Daniel Kinc

Branky: 9. M. Ševčík (Hrabina) – 59. Bucha (Mosquera), 69. Kopic (Vlkanova), 90+6. Vlkanova (Bucha)

Karty:   78. M. Ševčík (BNO), 80. Šural (BNO) – 24. Hejda (PLZ), 40. Ndiaye (PLZ), 45+2. Květ (PLZ)   75. Divíšek (BNO)

Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:6.
    FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Endl, Šural, Divíšek – Texl (81. Pachlopník), F. Souček (37. Hladík) – Matejov (70. Alli), Blecha (70. Granečný), M. Ševčík (81. Rogožan) – Řezníček (C).
    Náhradníci: V. Hrubý – Hlavica, Štěrba, Nečas.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Pernica, Jemelka, M. Havel – Bucha, Kalvach (21. Ndiaye) – Kopic (89. Jirka), Květ (62. Vlkanova), Mosquera – Chorý.
    Náhradníci: Tvrdoň, Zadražil – Holík, Kaša, Pilař, Durosinmi, M. Vydra.

Rozhodčí: Orel – Caletka, Matoušek – Vokoun