Teplice – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Pardubice – Slovácko 3:1 (kon.) | Ostrava – Slavia 0:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
0:2 (0:0)
SK Slavia Praha
Úterý 25.04.2023, 19:30 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 29. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou. (21:24:45)

Je dobojováno. Slavia byla v první půli jasně aktivnější, ale z tlaku si dokázala připravit pouze dvě šance. Tu první spálil Jurečka a až v nastavení se neprosadil Van Buren a z dorážky ani další ze Slavistů. Domácí toho směrem vpřed příliš nepředvedli a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po pauze pokračovali hosté v aktivní hře, ale gól ne a ne přijít. Naopak mohli v 65. minutě inkasovat, když se v dobré pozici neprosadil Cadu a Fleišman následně krásným volejem napálil břevno. Sešívaní se nakonec dočkali vytouženého gólu v 82. minutě. To se po rohovém kopu prosadil střídající Matěj Jurásek. Stejný hráč přidal ještě jednu branku o dvě minuty později a Slavia si díky němu odváží důležitou výhru 2:0.

90+5

90+3
    Ani z něj však domácí nezahrozili, ale stále pokračují s míčem na kopačkách na útočné půlce.

90+2
    Fleišmanův centr ze standardky trefil prvního bránícího hráče, ale Baník bude ještě zahrávat rohový kop.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 9 651 diváků.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Mišković to myslel velmi dobře, avšak jeho nadýchaný pas za beky končí v zámezí. Následuje odkop v podání Koláře.

88
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází David Buchta,
    ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází Robert Mišković.

87
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Christos Zafeiris, přichází Taras Kačaraba,
    ze hřiště odchází David Douděra, přichází Jan Bořil,
    ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Jakub Hromada.
    83. Matěj JURÁSEK - 0:2

83
    Slavia právě vstřelila branku! Jindřichu Trpišovskému vyšlo střídání na jedničku a díky tomu vedou Pražané již o dva góly! Lukáš Provod přihrál přesně na MATĚJE JURÁSKA, jenž si balon potáhl podél hranice vápna a následně přesnou ranou k tyči překonal Letáčka podruhé.

83
    ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Ladislav Almási.
    82. Matěj JURÁSEK - 0:1

82
    Slavia právě vstřelila branku! Nyní se již hosté dočkali a ujímají se vedení! Centr od rohového praporku propadl až na zadní tyč, kde si nikým nehlídaný MATĚJ JURÁSEK zpracoval míč a poté jej napálil přesně k protější tyči.

80
    Slávisté tak dlouho obléhali šestnáctku domácích až z toho byla gólová možnost! Olayinka si naběhl na prostrčení za beky, ale technický obstřel byl tečován mimo.