Česko – Lotyšsko 7:4 (kon.) | Švédsko – Finsko 7:3 (kon.) | Švýcarsko – Dánsko 2:1 (kon.)
USA – Kanada 2:1 (kon.)
Česko
7:4 (2:1, 4:1, 1:2)
Lotyšsko
Pátek 20.04.2012, 15:00 • Zimní stadion Znojmo • Mistrovství světa do 18 let

Očekávaný scénář vyplnil třetí třetinu, Češi málem přišli o své vedení. Včas ale dokázali zabrat a utkání dotáhli do vítězného konce. Zápas byl velmi vyrovnaný a od Čechů, byť vstřelili sedm gólů, se očekával trochu vyrovnanější výkon.

Střely 9/13

Podstatné ale je, že se česká "osmnáctka" zachránila a za domácím šampionátem neudělala ostudnou tečku

Loučím se a nashle u dalšího onlinu. David M. (17:03:47)

60:00

58:52
    Česko právě vstřelilo branku!

Zápas rozhoduje DOMINIK SIMON, který se dostal k odraženému puku a z bezprostřední blízkosti zacílil do prázdné branky. Trojice Simon-Vrána-Šulák dnes opravdu funguje. Asistence: Jakub Vrána, Libor Šulák.

58:10
    Češi najížděli ve 3 na 1, ale Vojtěch Tomeček nevybral přihrávku.

57:52
    Češi hrají svou přesilovku ve vlastním pásmu.

57:29
    Teodors Blugers (LAT) vyloučen za sekání.

57:20
    Kulda se zjevil sám před prázdnou brankou, puk ale trefit nedokázal!

56:24
    Rázem jsou Lotyši opět před Polívkou.

55:57

55:22
    Zadražil zkoušel Punnenovsovu pozornost slabou střelou. Brankář Lotyšska očividně nespí.

55:07
    Vhazování před Punnenovsem.

54:45
    Přesilovka českého týmu už není příšerná, už je jen špatná.

53:57
    Augstkalns (LAT) ale musí pykat za svůj předchozí zákrok. Dvě minuty si jde odsedět za podražení.

53:45
    Augstkalns předvedl tribunám další krásný zákrok. Sešrotoval Košťálka.

52:55
    Polívka si musí připadat jako na střelnici. Lotyši Čechy výrazně přehrávají.

52:21
    Lotyšsko se s chutí žene za vyrovnáním. Dvě branky jsou ale stále velkým rozdílem.

51:47
    Dominik Simon provětral Punnenovsovu lapačku svižnou střelou zápěstím. Buly před lotyšskou brankou.

51:18
    Zakázané uvolnění Čechů.

David Mičke

Branky a nahrávky: 10. Zadražil (Simon, Šidlík), 11. Procházka (Volek), 23. Vrána (Simon, Soumelidis), 25. Tomeček (Košťálek, Machač), 32. Vrána (Simon, Šulák), 33. Simon (Vrána, Šulák), 59. Simon (Vrána, Šulák) - 10. Kalvitis (Jevpalovs), 26. Jelisejevs (Bukarts), 43. Lipsbergs (Kalvitis), 48. Kulda (Golovkovs)

Česko: Polívka (Hrachovina) – Šidlík (C), Šulák, Košťálek, Houfek, Běhal, Štencel, Knot – Machač, Volek, Tomeček – Slováček, Chlapík, Hudeček – Vrána, Soumelidis, Simon – Matějíček, Zadražil, Procházka – Sedláček.
    Lotyšsko: Merzlikins (25. Punnenovs) – Skuratovs, Augstkalns, Rosinskis, Kalvitis, Freimanis, Zemitis, Gelazis, Makarovs – Ozolins, Golovkovs, Kulda – Lavrovs, Jevpalovs (C), Blugers – Kondrats, Sevcenko, Lipsbergs – Bukarts, Jelisejevs, Riekstins.

Rozhodčí: Koch (SUI), Salonen (FIN) – Ponomarjow (GER), Vikman (FIN)