Třinec – Motor ČB 0:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:2 (kon.)
Plzeň – Olomouc 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 1:2 (po pr.) | Kladno – Pardubice 4:5 (po pr.)
Mountfield HK
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 16.09.2022, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 1. kolo

A nyní je to z mé strany již opravdu vše. Přeji vám příjemný víkend a u dalších extraligových bojů sezóny 2022/23 se bude těšit, na počtenou! (20:49:33)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni liberecký brankář Petr Kváča a střelec jediného hradeckého gólu Filip Pavlík.

Po většinu duelu zůstávaly přesilovky bez využití, nakonec se ale právě tyto herní situace ukázaly dnes jako klíčové. Zatímco Hradec nevyužil ani jednu a hájil od 46. minuty hubený jednogólový náskok, Liberečtí se v závěru duelu rozjeli. Nejprve z jedné přesilovky v 58. minutě srovnali a z druhé pak ve 2. minutě nastavení rozhodli zápas. Dva body tak putují dnes na sever Čech, a to navzdory skutečnosti, že Mountfield svého soupeře přestřílel a směrem do útoku byl po většinu mače aktivnější. Stejně jako v loňské sezóně, také letos tak v prvním kole ovládl souboj šelem Liberec!

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec Králové – 0 (34)
    Liberec – 2 (26)

61:05
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Stejně jako loni, také v letošním prvním kole putuje výhra pod Ještěd. Severočeši využili výhody jednoho muže v poli navíc, dostali kotouč na pravý kruh a UVIS JANIS BALINSKIS svou střelou do pravé části brány rozhodl o tom, že Liberec odchází z mače vítězně – 1:2p. Asistence: Tomáš Filippi, Michal Bulíř.

60:51
    Dlouho si Liberečtí nahrávali, nakonec na sebe vzal střelu z vrcholu levého kruhu Michal Bulíř. Jan Růžička ji skryl v náručí.

60:14
    Severočeši zavezli touš do útoku, první střela od modré se ale nevešla do území Kváči.

60:01

Ještě před začátkem nastaveného času připomenu, že Liberečtí do něj vstoupí v početní výhodě čtyř proti třem.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 14 (34)
    Liberec – 6 (24)

Už to vypadalo, že zažijeme déjà vu z loňské sezóny, kdy v prvním kole v duelu Liberec – Hradec vyhrál poměrem 1:0 domácí tým, to ale necelé tři minuty před třetí sirénou odmítli Bílí Tygři. Těm se totiž podařilo konečně proměnit přesilovku, a i když ve druhé a třetí třetině hrál aktivněji směrem dopředu Mountfield, za stavu 1:1 budeme pokračovat pětiminutovým prodloužením!

60:00

59:50
    Fanouškům se to nelíbí, nic však s verdiktem sudích nenadělají. Rozhodčí totiž dvěma minutami za podrážení potrestali Jakuba Lva a Liberec má k dispozici další přesilovku.

59:45
    A na druhé straně byl zase připravený Petr Kváča, který vytěsnil ránu Petra Kaliny.

59:29
    Martin Faško-Rudáš se dostal až k levé tyči, tam byl připravený Jan Růžička.

59:14
    Rozhodčí přerušili hru po dalším technickém přestupku, Východočeši se při přechodu modré čáry vystavili do ofsajdu.

59:05
    Nyní se ale bude vhazovat po Růžičkově pravici, jelikož Mountfield poslal rozehrávku na zakázané uvolnění.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 46. F. Pavlík (Cingel, Jank) – 58. Filippi (Birner, Bulíř), 62. Balinskis (Filippi, Bulíř)

Mountfield HK: J. Růžička (Kiviaho) – Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Pilař, McCormack, Nedomlel, Jank – Jergl, Kev. Klíma, Kel. Klíma – Lev (A), Cingel, Štohanzl – Ščerbak, Lalancette, Smoleňák (C) – Okuliar, Zachar, R. Pavlík.
    Trenér: Tomáš Martinec

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Melancon, Balinskis, Rosandić, Derner, J. Dvořák, Vitásek, Aubrecht – Faško-Rudáš, Bulíř (C), Birner (A) – Frolík, Filippi, Ordoš – Flynn, Jelínek (A), Vlach – A. Najman, Šír, Rychlovský.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Pilný, Hribik – Lhotský, Svoboda

Diváci: 4 301