Třinec – Plzeň 3:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 4:5 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 0:3 (kon.) | Kladno – Sparta 2:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (1:1, 3:3, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 14.10.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 10. kolo

Ode mě je to z dnešního zápasu vše a přeji příjemný zbytek večera. (19:57:38)

Poslední třetina nakonec rozhodla o dnešním vítězi, kterým se stali hráči z Vítkovic. Vítěznou branku vstřelil v 56. minutě Dominik Lakatoš. Ke konci zápasu měla Energii možnost snížit stav v přesilové hře. To se ji ale nepodařilo. Tři body si tak odváži vítkovičtí.

Nejlepší hráči:
    HC Energie Karlovy Vary – Petr Koblasa
    HC Vítkovice Ridera – Dominik Lakatoš

59:45
    Hra se přesunula do středního pásma.

58:04
    Jiřímu Černochovi ani Dávidu Grígerovi se nepodařilo protlačit kotouč za brankovou čáru.

57:42
    Energetici kombinují.

57:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Patrik Koch – 2 min., držení.

56:58
    Energie se usadila před vítkovickou brankou.

56:16
    Lukáš Kovář – 2 min., nedovolené bránění.
    55:35 Dominik LAKATOŠ - 4:5

55:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Z mezikruží dokázal propálit Lukeše DOMINIK LAKATOŠ. Asistence: Rastislav Dej, Patrik Koch.

55:06
    Po nepřesné střele se vítkovičtí ujali kotouče a zamířili ke karlovarské bráně.

54:43
    Redlichova střela zamířila pouze do ochranné sítě.

54:11
    Hráči bojují u mantinelu o kotouč.

53:16
    Nepřesnou rozehrávku využívají energetici a přesunuli se z obranného pásma.

52:52
    Vítkovičtí kombinují.

52:14
    Stehlíkova dělovka byla včas chycena mezi betony.

51:17
    Energie se drží v útočném pásmu. O zakončení se pokusil Ondřej Beránek, jeho střela byla zastavena jedním z vítkovických obránců.

50:43
    Vítkovičtí se postupně dostali až před Štěpána Lukeše, který kotouč schoval pod lapačku.

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 19. Koblasa (Rachůnek, Bernad), 29. Koblasa (Pulpán, Kohout), 38. Jiskra (Kružík), 39. Vondráček (Hladonik, Mikyska) – 8. Krieger, 28. Krieger (Mueller, Raskob), 35. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 37. Gewiese (Chlán, Fridrich), 56. Lakatoš (Dej, Koch)

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Pulpán (A), Rohan, Mikyska – Rachůnek (A), Gríger, Kohout – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček (C) – Jiskra, J. Baláž, Kružík.
    Trenér: David Bruk

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), J. Stehlík, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, Prčík – Bukarts, Krieger, Mueller (C) – Dej, Marosz, Lakatoš (A) – Šlahař, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Ondráček, Gerát