Litvínov – Třinec 1:2 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 5:2 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
Mountfield HK
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 25.11.2022, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 22. kolo

Utkání 22. kola se na plzeňskou stranu zlomilo už na začátku utkání, kdy Mountfield nedokázal gólově využít soustavný tlak. Naopak Plzeň se dostala do vedení, když v první třetině využila jednu ze tří střel. Ve druhé periodě navíc tým Petra Kořínka odskočil na rozdíl tří branek a bezpečně hlídal svůj náskok. Naději Hradeckým ještě vykřesal gól Kevina Klímy z 46. minuty. Definitivní tečku však za dnešním střetnutím udělal Aleksi Rekonen. Plzeň si tak zpod Bílé věže odváží cenné vítězství 4:1.

Střely na branku (po třetinách):

Mountfield HK – 37 (17, 5, 15)
    HC Škoda Plzeň – 19 (3, 9, 7) (20:40:03)

Nejlepší hráči zápasu:

Kevin Klíma (Mountfield HK)
    Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň)

59:48
    Kiviaho si ještě připsal poslední zákrok v tomto střetnutí, když vychytal pokus Rekonena od pravého hrazení.

59:20
    ČPP Aréna ztichla zápas už se jen dohrává.

58:30
    Lvi bojují v útočném pásmu alespoň o čestný úspěch. Kiviaho už je ale zpátky ve své brance.

57:52
    Hosté jsou v plném počtu. Ani třetí přesilovku nedokázali Východočeši využít.

56:39
    Západočeši se osvobozují a odjíždějí střídat. Zatím dobře hlídají hradecké přesilovky.

56:06
    McCormack pálil od modré. Na brankovišti byl ještě dobře postavený Cingel. Svoboda ale udržel střelecký pokus a nedovolil slovenskému útočníkovi dorážet.

55:52
    Hradecká brána je prázdná. Lvi to zkouší se šesti muži v poli!

55:52
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

55:52
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Tomáš Mertl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

55:29
    A tak zaútočil exhradecký forvard Mertl. Ten rozkmital nohy a dobruslil až na pravý kruh, odkud odzkoušel Kiviahovu pozornost. Hradecký brankář udržel puk ve své výstroji.

55:19
    Domácí se nemůžou natrvalo usadit v pásmu.

54:31
    Plzeň teď hraje to, co jí naprosto stačí. Další icing nechává srovnat obranu indiánů do správného postavení.

54:19
    Po zakázaném uvolnění modrých zůstává hra před Svobodou.

54:19
    Dnešní utkání sleduje 3566 diváků.

54:05
    Kodýtek v souboji s Pavlíkem zůstal ležet na ledové ploše. Autor tří asistencí v dnešním utkání, ale odjíždí po svých. Vypadá to, že je naštěstí v pořádku. Následuje komerční přestávka.
    52:58 Aleksi REKONEN - 1:4

Petr Koval

Branky a nahrávky: 46. Kev. Klíma (Jergl) – 17. Schleiss (Kodýtek), 33. Suchý (Kodýtek, Hrabík), 37. Houdek (Suchý, Malát), 53. Rekonen (Kodýtek, Holešinský)

Mountfield HK: Kiviaho (J. Růžička) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (C), Marcel – Okuliar, Lev (A), Doležal – Kev. Klíma, Lalancette, Jergl – Pilař, Cingel, Kel. Klíma – Moravec, Štohanzl, Ouřada.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Piskáček (A), Kaňák, Houdek, Kvasnička, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek, Hrabík – Suchý, Malát, Holešinský – Lang, Mertl (A), Rekonen – A. Dvořák, Bitten, Adamec.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Hribik, Vrba –⁠ Lučan, Rampír