Vítkovice – K. Vary 4:2 (kon.) | Sparta – Kladno 5:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 2:1 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 4:3 (4:2 po s.n.) | Motor ČB – Liberec 4:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 5:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 6:4 (kon.)
HC Olomouc
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Mountfield HK
Neděle 27.11.2022, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 23. kolo

Třetí třetina se v Olomouci změnila spíše pěstní soubojový duel než v pěknou hokejovou podívanou, Mora si v něm ale nakonec bez potíží po hokejové stránce dokráčela pro tři body.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášení brankář Jan Lukáš a za hosty Jéremie Blain. (19:38:37)

59:48
    Olomouc drží puk na svých hokejkách a utkání už bez problémů dohraje do vítězného konce.

59:16
    Utkání už se dohrává víceméně ve středním pásmu, jednu z posledních akcí Hradce zastavuje ofsajd.
    58:33 Jan KNOTEK - 5:0

58:33
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci přece jenom přidávají ještě pátou branku v přesilové hře! Na konci kombinace na jeden dotek byl JAN KNOTEK osamocen v předbrankovém prostoru a neměl příliš problémů doklepnout puk za bezmocného Růžičku. Asistence: Jan Káňa a Tomáš Dujsík.

58:22
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Aleš Jergl – 2 min., podrážení.

56:33
    Hradec Králové to zkouší bez brankáře a obléhá Olomouc v jejím pásmu, prozatím však neúspěšně.

David Škůrek – 5 min., bitka,
    Jan Lukáš – 2 min., hrubost, odpyká Matouš Menšík.

Oliver Okuliar – 5 min., bitka,
    Petr Kalina – 5 min., bitka,
    Jeremie Blain – 2 min., hrubost.

55:03
    Hosté se i v oslabení dostali k možnosti zaútočit, jejich akci ale zhatilo ofsajdové postavení.

54:24
    Hanáci kombinují v přesilovkové formaci v útočném pásmu, prozatím však bez střelby.

53:30
    Radovan Pavlík – 2 min., vražení na hrazení.

52:46
    Anděl zavezl puk do útočné třetiny, bez podpory spoluhráčů ale o kotouč brzy v tísni protihráčů přišel.

51:50
    Hosté nyní měli skvělou dvouminutovku v útočné třetině, nedokázali z ní ale vytěžit kýžený gól a Mora již začíná pomalu směřovat za tříbodovým ziskem.

50:49
    Tvrdá rána z první z hole McCormacka zamířila přesně doprostřed brány, jeho spoluhráč z útoku se k následné dorážce nedostal.

50:17

49:18
    Olomoučtí drží puk na svých holích, nedaří se jim ale ani v přesilové hře projít do útočné třetiny.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 12. Navrátil (Kunc, Plášek ml.), 25. Olesz (Ondrušek, Kusko), 32. Ondrušek, 33. J. Káňa (Knotek, Dujsík), 59. Knotek (J. Káňa, Dujsík)

HC Olomouc: Lukáš (Jak. Sedláček) – Ondrušek (C), Dujsík, Mareš, Škůrek, T. Černý, Švrček, Řezníček – J. Káňa, Knotek (A), Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Plášek ml., Kunc, Navrátil – Menšík, Anděl, Rutar.

Trenér: Jan Tomajko.

Mountfield HK: J. Růžička (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Pilař, F. Pavlík (C), Marcel – Kev. Klíma, Lalancette, Jergl – Zachar, Lev (A), Doležal – Okuliar, Cingel, Kel. Klíma – R. Pavlík, Štohanzl, Pajer.

Trenér: Tomáš Martinec.

Rozhodčí: Šír, Cabák – Lederer, Rožánek.

Diváci: 4 262.