Litvínov – Kladno 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:7 (kon.)
Plzeň – K. Vary 1:0 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 7:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
7:2 (3:0, 3:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Pondělí 26.12.2022, 17:00 • Werk arena, Třinec (kapacita: 5 400 diváků) • Tipsport extraliga • 31. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek svátečního večera. Na shledanou. (19:31:00)

využití: 4:0.

Hráči Komety se sjeli pod hostující sektor, aby poděkovali svým příznivcům za podporu, všichni fanoušci Brna se ale k ledové ploše otočili zády.

Nejlepší hráči zápasu

Andrej Nestrašil (1+2) – Petr Holík (0+0).

Třinec v prvních dvou třetinách vsítil šest branek, čímž de facto rozhodl o své výhře. Závěrečná třetina již byla v poklidnějším duchu, domácí Samuelem Bučkem přidali sedmou branku, na konečných 7:2 pak upravil Jan Süss.

Utkání Ocelářů s Kometou končí, z vysokého vítězství 7:2 se radují domácí Oceláři. Třinec byl po většinu zápasu lepším týmem a proto je jeho vítězství zasloužené.

59:40
    Třinec má kotouč ve vlastním pásmu, vypadá to, že další branka již nepadne.

58:53
    Oceláři se k zakončení příliš netlačí, spíše hledají cestu pro finální přihrávku do prázdné branky. Nestrašilovi se nepovedlo procpat puk na Růžičku, Kometa jej pak poslala do středního pásma.

58:15
    Daňo nepřesně hledal Růžičku, hosté odpálili kotouč za Mazancovu branku.

57:53
    Ještě jedna přesilovka pro Oceláře, Samuela Bučka v útočném pásmu nedovoleně k ledu poslal Michal Gulaši.
    57:31 Jan SÜSS - 7:2

57:31
    Kometa právě vstřelila branku!
    Branky jsme se přeci jen dočkali, svou druhou trefu v utkání zapisuje hostující Kometa. Chvilková nesoustředěnost třinecké defenzívy umožnila Tomáši Kundrátkovi získat kotouč za Mazancovou brankou, odkud jej hostující bek dostal na JANA SÜSSE, který z mezikruží prostřelil bezmocného Mazance. Asistence: Petr Kratochvíl, Tomáš Kundrátek.

56:40
    4 491 diváků sledovalo další nadějnou akci druhé třinecké formace, kdy Daňo nahazoval puk pro Hudáčka. Slovenský forvard se ale k dorážce nedostal.

56:24
    Hosté se ve třech chtěli dostat do třinecké třetiny, zastavil je však ofsajd.

56:07
    Utkání se již pouze dohrává. Třinec kontroluje průběh posledních minut, žádné další větší střelecké šance k vidění nejsou.

55:27
    Hosté zastavili třinecké snažení a sami se dostali do útočného pásma. Kučeřík ale vystřelit nedokázal, Jeřábek pak sebral kotouč Flekovi.

54:38
    A Mazanec nakonec zasahovat nemusel. Třinec otočil hru, Marinčin od modré napálil nic nevidícího Čiliaka. Domácí pokračují v tlaku.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 8. Roman (Hrehorčák, M. Doudera), 15. M. Růžička (Daňo, Nestrašil), 20. Nestrašil (M. Růžička), 24. Voženílek (Marcinko, J. Jeřábek), 29. Daňo (Marcinko, Nestrašil), 39. Marcinko (M. Růžička, J. Jeřábek), 45. Buček (Dravecký, Kurovský) – 28. Koblížek (Kučeřík), 58. Süss (Kratochvíl, Kundrátek)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Havránek, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste, Ročák – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký (A), Kurovský.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC Kometa Brno: Furch (21. Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek (A), Hrbas, Holland, Ďaloga, Ščotka, Gulaši (A) – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Dufek – I. Sedláček, Strömberg, Koblížek – Süss, Malý, Kratochvíl.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Šír, Obadal – Gebauer, Rožánek

Diváci: 4 491