Vítkovice – Sparta 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:1 (kon.)
Kladno – Litvínov 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Pardubice – Olomouc 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 03.02.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 44. kolo

Vítkovické oslavy jsou u konce. Bohužel pro domácí fandy nedošlo k oné pověstné třešničce na dortu, kterou by byla bývala výhra a tři body do tabulky. Sparta dnes začala lépe, otevřela skóre už v šesté minutě a do mnoha šancí svého soupeře nepustila. Vítkovice dokázaly srovnat ve druhé třetině gólem Muellera, v přesilovce se o pár minut později trefil Krieger, ale pražané nezaháleli a v oslabení srovnali Buchtelem. Svým prvním gólem ve vítkovickém dresu se ještě do druhé sirény prezentovala nová akvizice domácích Jarůšek. Ve třetí části využili hosté přesilovku patnáct vteřin před jejím vypršením Kempný a poté, co se nepotrestané fauly snažil vzít do svých rukou Lakatoš, který byl následně potrestán na pět minut plus do konce utkání, se v dlouhé přesilovce trefil Horák a strhl tak vedení znovu na stranu hostujícího týmu. Byť se vítkovičtí snažili sebevíc, další brankou už se jim nepodařilo překonat hostujícího Kováře, a to i přes odvolaného Stezku v samotném závěru. Tři body tak putují na konto Sparty, která se přiblížila druhému místu už na dva body.
    Pro dnešek je to z Ostravy ode mě vše, mějte příjemný zbytek večera a nadcházejícího víkendu a já se budu těšit po reprezentační přestávce znovu na počtenou. (20:49:21)

59:47
    Hra je přerušena, domácí se dostali do ofsajdu.

59:37
    Kempnému se teď nepodařilo vyhodit puk, vítkovičtí jsou stále v pásmu.

59:16
    Boj o puk po vhazování vyhrála Sparta, Kempný z rohu vyhazuje kotouč, ale posílá ho mimo led. Vhazuje se u Kováře.

59:06
    Oddechový čas pro Vítkovice, Stezka je na střídačce.

59:06
    Menší závar před Kovářem, ten si pohotově stáhl kotouč pod lapačku.

58:41
    Sparta odehrála puk do bezpečí, domácí musejí rozehrát od Stezky.

58:18
    Vítkovice se snaží udržet hru u hostující branky.

57:41
    Dnešní utkání sleduje 9 693 diváků.

57:17

57:15
    Jarůšek nahrál o zadní mantinel puk na Kotalu, ale vše končí zašlápnutým pukem v rohu u sparťanské branky.

56:51
    Domácí zpět v pásmu, ale ne na dlouho.

56:10
    Sparta posílá kotouč ke Stezkovi.

56:05
    Pěkná kombinace na ose Bukarts, Kalus a Mueller, ale poslední jmenovaný netrefil kotouč ideálně.

55:43
    Kotouč ve středním pásmu.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 29. Mueller (Bukarts, Krieger), 31. Krieger (Mueller, Raskob), 36. Jarůšek (Grman, Lindberg) – 6. Kaše (Konečný, G. Thorell), 33. Buchtele (Horák, Mikliš), 48. Kempný (Sobotka), 51. Horák (Tomášek)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Raskob, Koch, Grman, Gewiese, L. Kovář, Prčík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Jarůšek, Lindberg, Lakatoš (A) – Kotala, Dej, Kalus – L. Krenželok (C), Chlán, Fridrich.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Němeček, Jandus, Kempný, Mikliš, Moravčík, Polášek (A) – Tomášek, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Vauhkonen – Řepík (C), Sobotka (A), M. Forman – Kaše, G. Thorell, Konečný.
    Trenér: Miloslav Hořava

Rozhodčí: Šindel, Cabák – Komárek, Svoboda

Diváci: 9 693