Motor ČB – Pardubice 3:7 (kon.) | K. Vary – Sparta 3:6 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:0 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Liberec – Třinec 3:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
HC Olomouc
Středa 15.02.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 46. kolo

Utkání šestačtyřicátého kola je za námi. Vítkovičtí vítězí ve třetím vzájemném utkání a připisují si do tabulky tolik potřebné body. Po první bezbrankové třetině otevřel skóre domácí Krieger, hosté ale neotáleli a vyrovnali Marešem. Ještě před druhou sirénou strhl vedení na stranu Vítkovic Mueller a prostřední rozháraná třetina, poznamenaná vyloučeními mohla skončit. Do třetí části nastoupily oba týmy s odhodláním, ale vítkovičtí začali v oslabení, do kterého se velmi rychle dostali znovu. Vše ale ustáli a ve 47. minutě Fridrich parádním gólem zvyšoval hubený vítkovický náskok. Olomouc si po oddechovém čase zkusila hru bez brankáře, ale Stezka byl stoprocentní. I v samotném závěru dostali hosté další šance snížit, ale Vítkovice se už nedaly. Olomoučtí fanoušci, kteří vážili cestu na Moravské derby, se tak vracejí domů s prázdnou.
    Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:30:16)

59:59
    Navrátil jede pomalu s pukem do útočného pásma a jen ho nahazuje do rohu.

59:53
    Úmyslný ofsajd pro Olomouc.

59:48
    Vítkovičtí vyhazují puk na prázdnou branku, ale míjí ji.

59:38
    Zmatky před domácí brankou, Musil chtěl zamést puk do vítkovické klece, ale netrefil ji.

59:28
    Hostující gólman v přerušení znovu putuje na střídačku, vhazuje se u Stezky.

58:58
    Vítkovice už podruhé vyhazují kotouč až k olomoucké kleci.

58:32
    Do hry se může zapojit Raskob.

58:10
    Od kruhu pálil Dujsík, ale puk se jen odrazil od vítkovického gólmana do rohu.

58:00
    K kruhu tvrdě pálil Káňa, Stezka svírá puk v náručí.

57:56
    Vítkovičtí budou hrát ve třech, za hrubost je na trestnou lavici odvelen Gewiese, který při svém pádu neuhlídal svou hokejku. Olomouc hraje v pěti proti třem, Konrád je zpět v brance.

57:51
    Stezka začaroval svou lapačkou a host= jen kroutí hlavou. Hra je přerušena.

57:15
    Olomoučtí se usadili před Stezkou a nutně chtějí snížit vítkovický náskok.

56:32
    Oddechový čas pro tým HC Olomouc. Po něm zůstává Konrád na střídačce.

56:32
    Puk skončil na střídačce hostů, po poradě je vyloučen domácí Raskob za zdržování hry.

56:06
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 24. Krieger (Raskob, Bukarts), 38. Mueller (Bukarts), 47. Fridrich (L. Krenželok) – 34. Mareš (Bambula, Nahodil)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, Prčík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Jarůšek, L. Krenželok (C), Lakatoš (A) – Kotala, Lindberg, Kalus – Dej, Chlán, Fridrich.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Rašner, Dujsík, Mareš, Škůrek, Řezníček, Rutar, T. Černý – J. Káňa (A), Nahodil (C), Bambula – Plášek ml., Knotek (A), Navrátil – Anděl, Strapáč, Kučera – Klimek, Kusko, P. Musil.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: J. Ondráček, P. Stano – V. Rožánek, Š. Synek

Diváci: 5 157