Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:5 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kladno – Sparta 3:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 24.02.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 49. kolo

Fanoušci domácího týmu si museli dnešní zápas rozhodně užít, vítkovičtí otevřeli skóre Mikušem a ještě v první části využili přesilovku Dejem. Ve druhé části domácí v sympatickém výkonu pokračovali, Lakatoš poslal svůj tým do tříbrankového vedení ve svém vlastním oslabení. Další pohotovou branku přidal Chlán a do druhé sirény zvyšoval ještě z úniku Lindberg. Do třetí se mezi tři karlovarské tyče postavil čerstvý Lukeš, domácí ho ale nešetřili a po necelých čtyřech minutách musel lovit puk ze své sítě. Energie měla zhruba v polovině této třetiny dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázal využít kapitán Gríger. Pokazil tak domácímu Stezkovi čisté konto, ale vzhledem k výhře to vítkovického gólmana trápit nebude. Přestože se hosté až do posledních minut sympaticky snažili a vytvářeli si šance, na uvolněně hrající domácí to nestačilo.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, tři body zůstávají na severu Moravy. Mějte příjemný zbytek dne a užijte si nadcházející víkend, já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (20:07:06)

59:54
    Stezka je stále ve střehu, ale zas tolik práce už nemá.

59:43
    Hosté mají puk pod kontrolou, vítkovičtí si ale zápas už pohlídají.

59:20
    Karlovarští fanoušci si stále žádají vyrovnání, zatímco vítkovičtí pomalu vstávají a oslavují dnešní výhru.

58:44
    Bukarts chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale za jeho zády už se jej ujal Koblasa.

58:25
    Domácí v pásmu, Koch udržel kotouč na modré.

57:44
    Domácí před Lukešem, Dej byl připraven trefit kotouč, ale přímo před hokejkou mu jej odehrál bránící hráč.

57:20
    Dotírající hráči v černých dresech se stůj co stůj snaží snížit.

56:49
    Černoch nahrával zleva těsně před branku na Beránka, ale ten z pozice klečícího střelce trefil jen rychle se přesunujícího Stezku, který schoval puk v náručí.

56:27
    Domácí na skok v pásmu, ale musejí se urychleně vracet.

55:49
    Vítkovičtí kroužili pásmem, ale Kohout jim vletěl do souhry a odpaluje puk do bezpečnějších vod.

55:35
    Vítkovičtí musejí rozehrávat od Stezky.

54:58
    Přibyla v rohu u Lukešovy klece zastavoval Kočí.

54:04
    Karlovy Vary měly na chvilku gólmana mimo klec, zaskakovali za něj dva hráči, Fridrich sám před brankou ale kotouč nedostal.

53:39
    Hosté si v pásmu neudrželi kotouč, vítkovičtí se ale z pásma před Stezkou nedostali.

53:17
    Z další akce mohl skórovat znovu Bukarts, který dostal přihrávku zprava mezi kruhy, ale nastřelil jen Lukeše.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 8. Mikuš (Fridrich, Lakatoš), 18. Dej (Lakatoš, Kotala), 23. Lakatoš, 33. Chlán (Raskob, Lakatoš), 36. Lindberg (Bukarts, Lednický), 44. Mueller (Bukarts, Raskob) – 49. Gríger (Stříteský, Hladonik)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Prčík, Gewiese, J. Stehlík – Bukarts, Lindberg, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – Dej, Přibyl, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Energie Karlovy Vary: Habal (41. Lukeš) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Rohan, Havlín – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koffer, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kohout – Juusola.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: D. Pražák, L. Květoň – P. Blažek, V. Lederer

Diváci: 5 809