Zlín – Litoměřice 2:3 (po pr.) | Jihlava – Sokolov 4:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Třebíč 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 1:2 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:5 (kon.)
Šumperk – Přerov 4:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 04.01.2023, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba • Chance liga • 34. kolo

Z prvního utkání roku 2023 je to ode mne z RT TORAX ARENY vše. Děkuji za pozornost a těším se na pondělní klání, kdy na tomto ledě Poruba přivítá záložní tým Pardubic.

Krásný zbytek středečního večera a my hokejová rodina věříme, že spát půjdeme s hrdostí na naše Lvíčata hrající MS v Kanadě ať zápas se Švédskem dopadne jakkoliv.

Pěkný a pohodový večer! (20:06:16)

Bezbranková třetí třetina nebyla rozhodně nudná. Domácí byli střelecky opět lepším týmem, jenže to nepodložili puky za gólmanovými zády. Zkoušeli to z dálky, ze středu, z obou stran i z před brankového prostoru, kde vytvořili Porubané pro gólmana několik nepřehledných situací. Ani toto se nezadařilo využít.

Pro dobrou obranářskou práci si tedy Horácká Slavia Třebíč, před utkáním třetí tým tabulky, odváží tři body.

59:22
    RT TORAX se stále drží v útočné třetině a doslova dobývá třebíčskou pevnost. Její strážce je dnes ale neprůstřelný z předbrankového prostoru.

59:00
    Velká šance Vachovce končí na zadním mantinelu.

58:40
    Třebíč hraje ve čtyřech.

58:37
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Michal Vodný – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

57:53
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba 2011.

57:45
    Zakončení Sedláka odskakuje od betonu a dorážka Krenželoka z druhé strany končí u gólmana, který se stačil vrátit k levé tyči.

57:41

57:27
    Nahození Lemceho na bránu tečuje Pšurný. Puk letí nad halvy a čeká se na jeho dopad. Jekel jej skokem v plavmo schovává pod lapačku.

57:02
    Hosté se ujali puku a jen ofsajd je zastavuje při cestě k bráně.

56:40
    Michal Furch – 2 min., držení.

56:20
    Hrníčko převzal nahrávku Střondaly a při souboji je u mantinelu zastaven Furchem.

56:05
    Puk nahozený na modrou zachytává Gřeš a ujíždí podél střídaček k bráně. zakončení je přímo na střed brankářské hrudi.

55:41
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Tomáš Šoustal – 2 min., nedovolené bránění.

55:30
    Urbanec při prvním ataku Nováka pásmo uhájil, podruhé už puk odjíždí do střední třetiny.

54:58
    Vhazování po pravé ruce hostujícího brankáře po střele Hrníčka.

54:06
    Ofsajd zastavuje domácí tým při dalším útočném výpadu.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 33. Vachovec (Urbanec, Šlahař), 39. Hrníčko (Lemcke, Šoustal) – 11. Holec (Dočekal), 19. Dočekal (Bořuta, Vodný), 20. Ferda (Holec, D. Michálek), 40. D. Michálek (Ferda, Holec)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (21. O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Krenželok, Lemcke, Klimíček, A. Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Hrníčko, Střondala, Toman – Koudelný, Karafiát, Brodek.
    Trenér: Jiří Režnar

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Fajmon, Poizl, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), I. Sedláček – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzín, Maty. Svoboda, Mat. Novák – Michalčuk.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Cabák, Veselý – Hanzlík, Peluha