Třebíč – Sokolov 3:1 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 4:3 (2:1 po s.n.) | Slavia – Zlín 3:5 (kon.)
Kolín – Jihlava 3:4 (po pr.) | Přerov – Vsetín 0:2 (kon.) | Pardubice B – Poruba 2011 5:4 (po pr.)
Frýdek-M. – Šumperk 6:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
5:4 (3:1, 0:0, 1:3 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 22.02.2023, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 49. kolo

Je za námi nesmírně napínavý zápas, který možná tak zprvu ani nevypadal. Hosté se ve třetí třetině vrátili do hry. Dvě minuty před koncem už to vypadalo, že o zápasu rozhodne přesná pumelice Mandáta, jenže nepozornost pardubické pětice potrestal Jan Bernovský devatenáct sekund před koncem základní hrací doby a vyrovnal. O druhém bodu pro Dynamo rozhodl v prodloužení Tomáš Svoboda. (20:41:07)

61:59 Tomáš SVOBODA - 5:4

61:59
    Pardubice B právě vstřelily branku! Důležitý bonusový bod vystřeluje domácímu Dynamu TOMÁŠ SVOBODA, jenž se napřáhl a trefil pod břevno Dolejšovy brány – 5:4! Asistence: Daniel Bukač a Karel Nedbal

60:51
    Hruška si málem srazil Šlahařův pokus do vlastní brány.

60:25
    Mandát si překřížil pozici s Matýsem, ale jeho střela zamířila po bloku do ochranné sítě.

60:01

Zápas na chrudimském stadionu jde opět do prodloužení. Hosté ve třetí třetině smazali dvoubrankový náskok soupeře, jenže následná bomba pod horní tyč dvě minuty před koncem od Mandáta dávala velkou naději na vítězství, jenže devatenáct sekund před koncem vyjel za obranou nehlídaný Bernovský, který kličkou dovedl puk do brány.

60:00
    59:41 Jan BERNOVSKÝ - 4:4

59:41
    Poruba právě vstřelila branku! Neuvěřitelný zápas pokračuje! Už to vypadalo, že to budou mít hosté složité se dostat do pásma, ale průniková přihrávka na trestuhodně nepokrytého JANA BERNOVSKÉHO, jenž vykoupal brankáře, končí v bráně – 4:4! Asistence: Adam Sedlák a Vojtěch Střondala

59:02
    Mandát s Matýsem netrefili v dobré pozici prázdnou bránu Poruby!
    57:48 Jan MANDÁT - 4:3

57:48
    Pardubice B právě vstřelily branku! Tvrdý úder pro dobře hrající Porubu, která dotáhla ztrátu! Matýs vyhrál důležitý souboj u mantinelu, předložil puk na volného JANA MANDÁTA, jenž neuvěřitelnou bombou z první nechytatelně vymetl pavučinu v Dolejšově bráně – 4:3! Asistence: Ondřej Matýs a Daniel Rákos

57:34
    Lichtagova sražená rána míří do rohu.

56:37
    Skákavou přihrávku Lemcke nezastavil.

55:21
    Hosté v pásmu na puku, Pardubice se hodně zatáhly.
    53:42 Dominik HRNÍČKO - 3:3

53:42
    Poruba právě vstřelila branku! Po aktivní hře hostů je náskok Dynama pryč! Z levého křídla si rychle stáhl puk pod svoji kontrolu DOMINIK HRNÍČKO a uklidil puk do brány. Dnes to je už jeho druhá trefa – 3:3! Asistence: Jan Bernovský a Justin Lemcke

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 7. Mandát (Hanousek, Matýs), 17. O. Rohlík (Kaplan), 18. Rákos, 58. Mandát (Matýs, Rákos), 62. T. Svoboda (Bukač, Nedbal) – 8. Hrníčko (Střondala, A. Sedlák), 48. Vachovec (Šoustal, Urbanec), 54. Hrníčko (Bernovský, Lemcke), 60. Bernovský (A. Sedlák, Střondala)

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Hanousek, Bukač, Bučko, Nedbal (A), Hrádek, Chabada, Drtina (A) – Mandát, Rákos (C), Matýs – T. Svoboda, Hruška, O. Rohlík – Lichtag, M. Rohlík, Kaplan – Pochobradský, P. Machač, M. Machač.
    Trenér: Václav Baďouček

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Doudera, Lemcke, Mlčák, A. Sedlák, Klimíček – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Dufek – Bernovský, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Häring.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Zídek, Polák