Třebíč – Litoměřice 0:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Zlín 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 2:3 (kon.) | Slavia – Vsetín 2:5 (kon.) | Kolín – Sokolov 2:1 (po pr.)
Přerov – Prostějov 4:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 27.02.2023, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 51. kolo

Za skóre 4:2 zápas vešel i do třetí třetiny, dlouho ale tento stav opět netrval. Nejprve Postava předvedl důležitý zákrok proti Jáchymovi, o chvíli později ale nemohl na skvěle sehranou akci hostů reagovat. Pěnčík dlouhým a dobře mířeným pasem našel před branku sjíždějícího Jana Slaninu, který z prvního doteku zapsal druhou branku v derby. Vstřelená branka Jestřáby nakopla i tentokráte a právě oni byli ve třetí třetině nebezpečnějším celkem. Před koncem měli k dispozici další přesilovku, i potřetí však přerovská defenziva v oslabení předvedla skvělou práci. Zubři se v závěru soustředili právě na udržení vedení, díky čemuž si došli pro důležité tři body a díky prohře Zlína se vracejí na šesté místo. Ve středečním kole na ledě Sokolova budou mít vše ve svých rukou, zatímco Prostějov už dnes nemohl o domácí výhodu ve čtvrtfinále přijít. Já se s vámi tímto z přerovské MEO arény loučím a budu se těšit příště! Na počtenou! (20:30:50)

59:37
    Jáchym zachytil Pechancův kotouč těsně před brankou!

59:21
    Krisl zkusil po vyhraném buly vyhodit puk na branku, tu ale minul! Zakázané uvolnění a další buly před Postavou.

59:14
    Prostějov vstřelil branku, ta ale padla těsně po přerušení hry! Jan Svoboda lehl do tvrdé střely, po které zůstal ležet na ledové ploše, a od sudích tak zazněl hvizd. Jen velmi krátce poté se však sražený kotouč došoural za záda Michala Postavy. Jestřábi se tedy ze srovnání radovali předčasně.

58:58
    Hraje se podél hrazení v pásmu Zubrů, minuta do sirény.

58:29
    Prostějov to zkouší v šesti bez brankáře!

58:15
    Zakázané uvolnění domácích.

57:55
    MEO v plném počtu, za chvíli se rozeběhnou poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Buly poblíž obranného pásma Přerova, Ševčík se na led vrátí za 6 sekund.

57:49
    Ofsajd Prostějova, dnes se mu v přesilových hrách nedaří.

57:34
    U prostějovské střídačky se hráči dlouho přetahovali o puk, nakonec se Zubři dokázali znovu osvobodit.

56:41
    A další vyhození po nepřesné souhře Prostějova obstarává Hrdinka.

56:23
    Goiš odvedl skvělou práci, nyní už podruhé zařídil vyhození kotouče za modrou čáru.

55:55
    Oddechový čas pro tým LHK Jestřábi Prostějov.

55:55
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Ondřej Ševčík – 2 min., hákování.

55:19
    A hra je opět přerušena v pásmu Přerova.

54:41
    Buly po levici Postavy.

54:41
    Další nebezpečně vyhlížející situace na přerovském brankovišti. Valenta poslal do skrumáže kotouč od modré čáry, povyjetý Postava však nevěděl, kam se ztratil. Puk nakonec spadl z výšky za branku až po přerušení hry.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 12. Indrák (Pechanec, Krisl), 17. Kratochvil (Pechanec), 29. Pechanec (Kratochvil, Indrák), 34. F. Dvořák (Gréč) – 18. Veselý (Illéš, Vlach), 31. Slanina (T. Jáchym), 44. Slanina (Pěnčík, T. Jáchym)

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – F. Němec, Hrdinka, Chroboček, Gréč, Krisl (C), Ševčík – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Doležal (A), Macuh, Okál – Goiš, F. Dvořák, Dobša – Fencl, Ministr, Jan Svoboda – Hradil.
    Trenér: Robert Svoboda

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Valenta – Hašek, T. Jáchym (A), Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec (C), Pěnčík.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Čáp, Micka – Štěpánek, Veselý