Olomouc – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – K. Vary 3:4 (1:3 po s.n.)
Vítkovice – Jihlava 4:1 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 0:4 (kon.)
Zlín – Liberec 4:6 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Litvínov
Sobota 28.01.2023, 13:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 44. kolo

Tímto se s Vámi loučíme, děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. (15:10:04)

V poslední třetině byli ze začátku aktivnější hosté a ihned se také prosadili. K vidění bylo několik oslabení Pardubic, kdy Litvínov vyvíjel hodně velký tlak, bohužel ale bez výsledku. V závěrečné minutě dokázal hostujícího gólmana prostřelit Pavlata a zajistil tak svému týmu cenné tři body do tabulky.

59:45
    Hosté se pokouší vyrovnat v šesti, ale neúspěšně.

59:26
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po velkém tlaku se v poslední minutě podařilo prostřelit hostujícího gólmana Dominiku Pavlatovi, dostává tak domácí do vedení do zbývající půlminuty.

58:24
    Pardubice dále tlačí na hosty, ke gólu byl blízko Novotný.

58:00
    Tvrdík střílel od modré, o dorážku se pokoušel Pavlata, ale kotouč se poté hráčům ztratil z dohledu.

57:40
    Pavlata střílel z bezprostřední blízkosti z levé strany na Čermáka, ten se ale dokázal natlačit až k hornímu růžku a kotouč nepropustil.

56:10
    Po nahrávce Palečka vyslal dělovku z levého kruhu Koudelka, klec minul jen těsně a střela skončila na mantinelu.

55:34
    Pardubice hrají v plném počtu a také se dostávají do útoku.

55:15
    Krátký tlak hostů nepřinesl žádné větší akce.

54:39
    Domácího gólmana prověřil Slavík, Tuláček puk přiklopil lapačkou.

54:20
    Litvínovští přišli po nepřesné přihrávce o puk i o pásmo.

53:47
    Hostům se nyní nevyvedl přechod do pásma.

53:31
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Dominik Pavlata – 2 min., vysoká hůl.

52:56
    Po krátkém tlaku střílel od modré Tvrdík, Čermák zasáhl betony.

52:28
    Vhazuje se před domácím gólmanem, kotouče se ujímají pardubičtí.

52:05
    Dalším, kdo minul Tuláčkovu klec byl Dej, který střílel z pravého kruhu.

Tereza Víšková

Branky a nahrávky: 11. Paleček (Helikar, Fiala), 39. Pavlata (Herčík, TVrdík), 60. Pavlata (Herčík) – 38. Postl (Vyhlídal), 41. Maštalířský

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Červinka) – Červenka, Helikar, Rájek, Hebek, Tvrdík, Koudelka, Vachun – Herčík, Fiala, Burda, Kubíček, Tomas, Kloz (A), Pavlata, Novotný (C), Paleček, Gromadzki
    Trenér: Jiří Malinský

HC Litvínov: Čermák (Kubík), Hocelík, Bystřický, Vyhlídal, Janda, Beran, Hora – Dej, Ekrt, Postl, Špaček, Slavík (A), Čech, Maštalířský, Bednařík, Vopat (C), Svoboda
    Trenér: Radek Mrázek