Lipt. Mikuláš – Poprad 8:4 (kon.) | Mountfield HK – Bratislava Capitals 0:0 (zruš.) | Litvínov – K. Vary 5:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 2:1 (po pr.) | Tábor – Jihlava 4:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 5:1 (kon.)
Vyškov – SHKM Hodonín 3:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Prešov 2:3 (kon.) | Děčín – Chomutov 2:8 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Třebíč 2:3 (kon.)
Sparta – Slavia 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Úterý 09.08.2022, 18:00 • Winning Group Arena • Přípravné zápasy

Přípravné utkání mezi týmy HC Kometa Brno a SK Horácká Slavia Třebíč je u konce. Hostující tým udržel své jednobrankové vedení z druhé třetiny a na úvod zápasové přípravy si připsal cenný skalp. Po konci zápasu ještě proběhlo pět sérií nájezdů. I v této herní dovednosti pak byli úspěšnější hosté. (20:07:41)

59:57
    Kometa to ani v šesti proti čtyřem nestihne. Pro hru vysokou holí je hra vykázána do středního pásma.

59:09
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

59:09
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Krejčí – 2 min., sekání.

58:34
    Hosté přežili přesilovou hru soupeře a nejsou daleko od vítězství. Nyní se dopustili zakázaného uvolnění.

58:29

57:43
    Zbořil nabízel puk na druhou tyč Michalu Gulašimu, ten jej ovšem netrefil čistě a sjel mu z hole!

57:03
    Kim Strömberg vystřelil po přechodu do útočného pásma z levého kruhu. Jeho pokus byl ovšem sražen do ochranné sítě.

56:29
    M.Svoboda – 2 min., krosček.

56:03
    Domácí tým hraje ve výhodě. Pokud ji nevyužije, dostane šanci vyrovnat v přesilové hře. Moc času už mu nezbývá.

54:48
    Dlouhý pobyt Komety v útočném pásmu ukončil Michal Gulaši tvrdou střelou z levého kruhu. Kotouč byl lehce tečovaný do ochranné sítě.

54:01
    Jakub Malý nyní pálil z levého kruhu, bližší tyč branky soupeře ovšem minul.

52:50
    Vojtěch Šilhavý nabral rychlost a po přejezdu útočné modré čáry vystřelil, Matej Tomek jeho pokus do horních pater branky odrazil vyrážečkou.

52:19
    Jak s Ďalogovou střelou z levé strany, tak i s následnou dorážkou Andreje Kollára si Jekel poradil. Následuje komerční přestávka.

51:21
    Ofsajd hostujícího týmu přerušuje hru. Již se nacházíme v poslední desetiminutovce třetí třetiny, domácí tým stále ztrácí na svého soupeře jednu branku.

50:28
    Nepovedená přesilová hra Komety je u konce, Lukáš Forman se vrací na ledovou plochu.

49:46
    Třebíč se dostala ke kotouči a dokázala vyhodit kotouč. O dvacet sekund později se jí to stejné podařilo i podruhé.

49:03
    Tečovaná střela z pravého kruhu sice Jekelovi trochu nadělala problémy, hostující gólman však i tak ukryl kotouč pod svou lapačku.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 10. I.Sedláček (M.Svoboda, Malý), 35. Koblížek (Strömberg, Ďaloga) – 18. Tomajko (Krejčí), 33. Ferda (Holec, Šilhavý), 39. Šilhavý (Holec, Ferda)

HC Kometa Brno: Tomek (Čiliak) – Ďaloga (C), Fajmon, Kučeřík, Hrbas, Gulaši, J. Sedláček, Ulbricht – Kollár, Strömberg, Koblížek – M. Svoboda, Süss, P. Kratochvíl – Boltvan, A. Zbořil, Meluzín – Malý, I. Sedláček.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Poizl, Hunkes, P. Krejčí, Tureček, Forman, Furch, A. Svoboda – Krliš, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Šilhavý, Holec – Michalčuk, Michálek, Ferda (A) – Bartes, M. Svoboda, Tomajko.

Rozhodčí: Mejzlík, Vrba – Komínek, Král