K. Vary – Litoměřice 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Vienna Capitals 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 3:4 (kon.) | Kolín – Slavia 5:1 (kon.) | Vlci Žilina – Martin 7:5 (kon.)
Spišská N. Ves – Košice 1:2 (kon.) | Litvínov – Plzeň 7:0 (kon.) | Poruba 2011 – Zvolen 3:2 (po pr.)
Trenčín – Vsetín 5:6 (kon.) | Třebíč – Znojmo 1:4 (kon.) | Klatovy – Písek 2:0 (kon.)
Tábor – Black Wings Linz 5:2 (kon.) | Opava – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 0:1 (0:1 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Vel. Meziříčí 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 3:8 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 3:2 (po pr.)
Děčín – Mostečtí Lvi 8:5 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 6:0 (kon.) | Šumperk – Jihlava 2:4 (kon.)
Příbram – Letňany 1:2 (0:1 po s.n.) | Servette Ženeva – Vítkovice 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
HKM Zvolen
Úterý 16.08.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA • Přípravné zápasy

Pro dnešní večer je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne, pohodový tropický týden i klidný závěr prázdnin.

Z RT TORATAX ARENY napočtenou! (19:55:47)

Prodloužení se odehrálo ve stejném stylu, jako celé utkání. Týmy držely kotouč víceméně stejný čas a podobně kvantitativně si vytvářely šance. Porubané byly šťastnějším týmem a vyhrávají nad Zvolenem vůbec poprvé v rámci přípravných zápasů. Před 14 lety dopadlo utkání taktéž 2:2, ale tenkrát se ještě nehrál systém na tři body, jako dnes.

Odvetné utkání na ledě Zvolenu se odehraje 25. srpna.

62:48
    Poruba právě vstřelila branku!
    Vhazování ve středním pásmu blíže k porubské bráně vyhrává Vachovec na TOMÁŠE ŠOUSTALA, který se hbitými kroky dostává před obránce a tváří v tvář gólmanovi zakončuje bekhendovou kličkou. Asistence: Michal Vachovec.

62:33
    Zvolenu je pískán ofsajd. Huntebrinker nestačil přerušit svůj pohyb na střelu a po zazvonění tyče dostává upozornění nejen od hráčů.

61:29
    Střondala s Urbancem a Tomanem kombinují v útočné třetině, jenže střelba jim není dopřána. Než najdou řešení o kotouč přichází.

60:57
    Proti útok a v bráně Poruby končí Zuzin. Dolejš se snaží nepadnout na soupeře.

60:25
    Šlahař s Vachovcem zaváží puk do pásma, kde první jmenovaný zakončuje. Puk letí ale do ochranné sítě.

60:13
    Ofsajd Zvolenu.

60:01

Jestliže první třetina patřila Porubě, tak třetí perioda byla výhradně záležitostí Zvolenu. Nejenže se herně zvedl, ale taky to proměnil v góly a v posledních minutách díky hry bez gólmana docílil protažení utkání na prodloužení.

60:00

59:04
    Vedoucí gól měl na holi Šlahař. Puk před Petríkem zvedl, aby zakončil pod horní tyč, jenže zvolenský gólman nastavil levé rameno a puk ještě zvedl a docílil tak jeho doplachtění za branku.

57:59
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Hra v šesti se vyplatila! MIKE HUNTEBRINKER napřáhl a prostřelil vše před sebou. Puk prošel domácímu brankáři někde kolem levého betonu. Asistence: Joel Messner.

57:25
    Messnerovo zakončení míjí pravou Dolejšovu tyč. K odraženému puku se Sideroff nedostává. Christov jej patkou hole vyhazuje, jenže Hain jej udržel v pásmu a tlak Zvolenu pokračuje.

57:08
    Hosté hrají bez gólmana.

57:08
    Oddechový čas pro tým HKM Zvolen.

56:54
    Hanna vyjel z vlastní třetiny a zakončil k bližší tyčce.

56:12
    Zvolen se provinil ofsajdem.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 12. Střondala (Toman, Christov), 14. Gřeš (Hrníčko, Dluhoš), 63. Šoustal (Vachovec) – 55. Hecl, 58. Huntebrinker (Messner)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Urbanec, Dluhoš, Sedlák, Voráček, Klimíček, Lemcke – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Karafiát, Pavlík, Vildumetz – Gřeš, Pšurný, Hrníčko – Střondala, Toman, Christov – Brodek
    Trenér: Jiří Režnar

HKM Zvolen: Petrík (Trenčan) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Sládok, Kubka, Hraško, S. Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Gropp – Hecl, Šiška, Sideroff – Csányi, Marcinek, Stupka – Rajčan, Brumerčík, Chlepčok
    Trenér: Peter Oramus

Rozhodčí: Koziol, Hranoš – Golaň, Krakovčík