SHC Maloměřice – Královo Pole 14:29 (kon.) | Strakonice – Dukla 32:36 (kon.) | Hranice – Nové Veselí 26:26 (kon.)
Jičín – Kopřivnice 32:28 (kon.) | Karviná – Lovosice 28:26 (kon.) | Zubří – Frýdek-M. 27:22 (kon.)
Tatran Prešov – Plzeň 32:37 (kon.)
SHC Maloměřice Brno
14:29 (7:14)
SKKP Handball Brno
Sobota 04.02.2023, 10:30 • Hala Maloměřice • Chance Extraliga mužů • 20. kolo

SHC Maloměřice – Brno – SKKP Handball Brno 14:29 (7:14)
    Nejvíce branek: Horut 4/3, Koubek 3, Korger 2 – Kocich 7/2, Stein 4/1, Zahradníček 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 7:6. ČK: Fiala (MAL). Diváci: 350. (12:07:02)

Házenkáři Králova Pole potvrdili roli velkého favorita, v brněnském derby zvítězili v hale Maloměřic s přehledem 29:14.

Od prvních minut bylo zřejmé, kdo bude tahat za pomyslný delší konec provazu. Hostující házenkáři si během první půle postupně vybudovali sedmibrankový náskok a dominovali i ve druhém poločase, v němž konečné vítězství vylepšili o dalších osm gólů. Sedmi góly přispěl k výhře nejlepší střelec střetnutí Martin Kocich, ovšem je třeba pochválit i výkon obou gólmanů Živojina Iliće a Jakuba Grulicha, kteří předvedli řadu skvělých zákroků.

Svěřenci kouče Hladíka se vítězstvím vyšvihli do pásma play-off na osmé místo před Nové Veselí a Zubří, Maloměřice zůstávají s šesti body předposlední s pětibodovým náskokem na poslední Hranice.

Konec zápasu. (14:29)

60
    Poslední útok obstarali házenkáři Maloměřic. V poslední vteřině byla k vidění dělová rána z levé spojky, jež skončila na břevně. (14:29)

60
    Jakub Grulich je v neuvěřitelném laufu. Šel k zemi, nicméně nad sebe ještě dokázal zvednout ruku a zapsat další úspěšný zákrok. (14:29)
    59
    Možnost hodit si sedmičku dostal Adam Stein. Jednou naznačil, aby následně skóroval hodem do pravého dolního rohu. (14:29)

59
    Na svůj debut v dresu Maloměřic nebude Štěpán Fiala vzpomínat v dobrém. Je potřetí vyloučen, následuje tedy červená karta. (14:28)

58
    A zase Jakub Grulich, s jeho příchodem do brány Královo Pole rozhodně neztratilo kvalitu v brankovišti. Střelecká úspěšnost Maloměřic je mizerná. (14:28)

57
    Další sedmička pro Maloměřice, ale Libor Horut v tomto případě selhal, střelu mezi nohy si Jakub Grulich pohlídal! (14:28)
    57
    Z levé spojky ukázal přesnou mušku Matouš Kolečkář. Vypálil na zadní tyčku pod břevno, zatímco brankář padal k zemi. (14:28)
    56
    Po faulu hostujícího hráče rozhodčí nařídili sedmimetrový hod. Libor Horut si poradil s ledovým klidem, balón napálil do pravé šibenice. (14:27)

56
    Za útočný faul je dvěma minutami potrestán Šimon Erbes. Vzhledem ke stavu střetnutí jej ovšem oslabení týmu příliš mrzet nemusí. (13:27)
    55
    Domácí skórují v oslabení. Jmenovitě Kristian Kolář, který svůj první úspěch zaznamenal dobře mířeným hodem pod horní tyč. (13:27)

55
    Po neúspěchu Maloměřic obdržel pas do úniku Jakub Bosák, střelou po zemi na včas padajícího gólmana nevyzrál. (12:27)
    54
    Není nač čekat. Přesilovková kombinace neměla dlouhého trvání, gólovou ránou z pravé spojky ji uzavřel Adam Stein. (12:27)

54
    Podruhé si putuje na dvě minuty odpočinout Štěpán Fiala, házenkář, který do Maloměřic přestoupil ze Vsetína. (12:26)

53
    Erbes vymyslel pěknou zadovku na Bosáka, který se ke střele nedostal, nedovoleným způsobem soka zastavil protihráč. (12:26)
    52
    Hosté založili rychlý protiútok hodem za obranu. Balón bez problémů zpracoval Dejan Kukulovski, akci završil nekompromisní ránou, jíž pomohlo do sítě břevno. (12:26)