Královo Pole – Lovosice 27:28 (kon.) | Dukla – SHC Maloměřice 41:31 (kon.) | Tatran Prešov – Hranice 28:20 (kon.)
Frýdek-M. – Kopřivnice 37:31 (kon.) | Strakonice – Jičín 20:27 (kon.) | Plzeň – Zubří 37:27 (kon.)
Nové Veselí – Karviná 26:30 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
26:30 (12:17)
HCB Karviná
Středa 22.02.2023, 19:30 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 23. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 26:30 (12:17)
    Nejvíce branek: Hajko 5/2, Bendicsek 5, Halíček 3/1 – Solák 7, Patzel 6, Fulnek 4. Rozhodčí: Martin Pražák, Jaroslav Šulc. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 4:5. (21:09:25)

Zápas mezi Sokolem Nové Veselé nabídl nezaujatému fanouškovi několik pěkných momentů. V ZDT Aréně byly k vidění technické finesy, vydařené souhry a hlavně 56 branek. Karviná šla do druhého poločasu s pětibrankovým náskokem, který se jí podařilo dále udržovat. Nové Veselí se sice zásluhou Gregoroviče dostalo ve 45. minutě na rozdíl dvou gólů. Jenže Baník zařadil na vyšší rychlostní stupeň a několik slepenými brankami navýšil své vedení. Body zaslouženě putují do města na řece Olši, Sokol Nové Veselí doma padlo s HCB Karviná v poměru 26:30. Nejlepšími střelci domácích byli Bendicsek a Hajko, oba vstřelili pět branek. Na straně Baníku dal sedm gólů Dominik Solák.

Konec zápasu. (26:30)
    60
    Radek Navrátil proměnil sedmičku a snížil na rozdíl čtyř branek. (26:30)

60
    Domácí Sokol bude pět vteřin před koncem zahrávat sedmimetrový hod. (25:30)
    60
    Jan Užek se prosadil z pozice pivota, v pádu dostal míč do levého horního rohu branky Sokola. (25:30)
    59
    Pavel Ogoun dostal míč z pivota do branky i přes karvinský faul. Sokol bude hrát přesilovku. (25:29)

59
    Jonáš Patzel fauloval a čekají ho dvě minuty trestu. (24:29)

59
    Baník drží míč na svých rukách a nikam nespěchá. (24:29)

58
    Karviná ztratila míč a nabídla šanci Sokolu. (24:29)

58
    Oddechový čas pro tým HCB Karviná. (24:29)

57
    Oba týmy nabídnutými šancemi opovrhly. (24:29)
    57
    Jakub Flajsar potrestal nedůslednost Karviné v útoku, když z pivota poslal míč pod břevno. (24:29)
    56
    Marek Popela poslal z první míč do levého horního rohu branky Karviné. Brankář neměl nárok zasáhnout. (23:29)

56
    Nové Veselí bude zahrávat sedmičku. Míč si bere Marek Popela (22:29)
    56
    Dominik Solák trestá další bombou chybu Sokola. (22:29)
    55
    Dominik Solák se zavěsil do vzduchu na lajně a poslal míč přesně k levé tyčce. (22:28)