Opava – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Písek – Cheb 9:1 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 4:1 (kon.)
Hronov – Benátky n/J 2:10 (kon.) | Klatovy – Řisuty 3:5 (kon.) | Vyškov – Znojmo 0:6 (kon.)
Vel. Meziříčí – SHKM Hodonín 5:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 3:1 (kon.)
Vrchlabí – Chomutov 1:6 (kon.) | Letňany – Příbram 8:4 (kon.) | Tábor – Kobra 6:2 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:3 (5:0, 0:2, 0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Středa 15.02.2023, 18:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 2. liga skupina Východ • 38. kolo

Dnes je to ode mě všechno, děkuji vám za pozornost a příště se těším na počtenou. (20:40:20)

Derby Vysočiny přineslo zajímavou zápletku, i když to po první třetině vůbec nevypadalo. Havlíčkův Brod měl komfortní náskok pěti branek, ten se ale postupem času ztenčoval. Žďáru pomohly přesilové hry i zlepšená hra. Celek z Bouchalek šahal i po vyrovnání, jenže mu v klíčových momentech nebylo přáno. Havlíčkův Brod vyhrál třetí bitvu O Vysočinu, dál může snít o umístění mezi nejlepší čtyřkou.

Máme za sebou třetí třetinu, která nabídla bojovný hokej na obou stranách. Více ze hry měli hosté ze Žďáru nad Sázavou, kteří si vytvářeli nebezpečné šance. Hosté nakonec ztroskotali na brankové konstrukci, brankové čáře nebo na přehrané situace. Havlíčkův Brod uhájil Kotlinu i na jedenáctý pokus.

59:56
    Bruslaři opět mířili do prázdné klece soupeře, jenže ani další pokus nebyl úspěšný. Naopak Žďárští získali pásmo nahozením kotouče na branku.
    59:17 KULHÁNEK - 5:3

59:17
    Žďár právě vstřelil branku! Nedáš, dostaneš, Žďár přidává třetí gól! Protiútok tři na jednoho, který s kusem štěstí zakončil za bezmocného Nedvěda TOMÁŠ KULHÁNEK! Asistence: Dan Kotlík a Jan Wasserbuer.

58:31
    Hosté sevřeli domácí mužstvo v boxu, ale Nedvěd výborným zákrokem lapačkou nepovoluje útočnou akci dál rozvinout.

58:13
    Dominik Dušek jen o kousek minul prázdnou klec Žďáru nad Sázavou.

57:42
    Havlíčkobrodští časoměřiči opět nezklamali, tabule je mimo provoz

57:42
    Hosté jdou do přesilovky s výhodou o jednoho muže navíc, Vít je na střídačce.

57:42
    Oddechový čas pro tým SKLH Žďár nad Sázavou.

57:42
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Voříšek – 2 min., nedovolené bránění.

57:20
    Miroslav Rohlík ušetřil drahocenné sekundy oslabení v útočné třetině Bruslařů. Výborná práce hostujícího forvarda.

56:36
    Opět Dušek, tentokrát v roli falešného obránce. Domácí forvard neuspěl ani tentokrát.

55:52
    Dominik Dušek vyslal nenápadnou střelu přes obránce, Vít reflexivně vyrazil puk za branku. Bruslaři drží útočnou třetinu.

55:27
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Gregar.

54:48
    Bruslaři teď vymíchali bránicí trojici do posledního muže, ale nahrávka na levou tyč byla moc prudká.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 3. Oščádal (Křehlík), 4. Valášek (Vašíček, Kopic), 13. Voříšek (Tecl), 17. Valášek (Kopic, Benák), 18. Tecl (Dvořák, Voříšek) – 31. Wasserbauer (Čejka), 31. Půža (Gregar), 60. Kulhánek (Kotlík, Wasserbauer)

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Wolf) – Krejčí, Čermák, Benák, Vašíček (A), Dvořák, Kliment – Tecl, Kuchta (C), Voříšek (A) – Dušek, Valášek, Kopic – Holenda, Křehlík, Oščádal – Košťál, P. Grauer.
    Trenér: Aleš Kraučuk

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (13. Vít) – Lojek, Pleva (C), Ludvík, J. Grauer, Kubíček, Macek, Půža – Štola, Wasserbauer, Kotlík, Bureš (A), Rohlík, Kulhánek, Prokš (A), Gromadzki, Gregar, Chlubna, Čejka, Kunstmüller.
    Trenér: Milan Řehoř

Rozhodčí: Michal Maršálek – Marek Čelechovský, Dominik Viskot.