Neapol – Ajax 4:2 (kon.) | Atlético – Club Brugge 0:0 (kon.) | Rangers – Liverpool 1:7 (kon.)
Leverkusen – Porto 0:3 (kon.) | Barcelona – Inter 3:3 (kon.) | Plzeň – Bayern 2:4 (kon.)
Tottenham – Frankfurt 3:2 (kon.) | Sporting – Marseille 0:2 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:4 (0:4)
Bayern Mnichov
Středa 12.10.2022, 21:00 • Doosan Arena, Plzeň • Liga mistrů • Skupina C

Z Doosan Areny to pro dnešní večer bude všechno. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek středečního dne! (22:55:43)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.

Utkání je u konce, Bayern Mnichov v plzeňské Doosan Areně dokráčel i ke čtvrtému vítězství ve skupinové fázi. Poprvé zde ale inkasoval, a to rovnou dvakrát!

Německý šampion ale svou cestu za výhrou odstartoval suverénně. V 10. minutě se po přihrávce od Goretzky prosadil Sadio Mané, čtyři minuty poté po skvělém pasu od Saného našel Coman před brankou Thomase Müllera, který svůj návrat do sestavy oslavil gólově. Ve 25. minutě využil pasu od Müllera Leon Goretzka, který deset minut nato skóroval i podruhé, díky čemuž Bayern po poločase vedl 4:0.

Viktoria Plzeň ale ve druhém dějství zabrala a dočkala se čestného úspěchu, a to rovnou dvojnásobného. Nejprve v 62. minutě po sklepnutí od Jhona Mosquery skóroval nekompromisní ranou Adam Vlkanova, po 13 minutách se po přihrávce od Libora Holíka z otočky prosadil Jan Kliment.

Konečné skóre tak bylo 4:2 pro Bayern Mnichov. Plzeňští si ale za výkon ve druhém půli vysloužili potlesk!

90+2

90+2
    Doosan Arena oceňuje výkon plzeňských hráčů zejména ve druhém poločase potleskem. Utkání už se při tom spíše dohrává na kopačkách hráčů Bayernu.

90+1
    Plzeňští se ještě dostali do ofenzivní akce, kterou zahráli celkem pěkně. Jhon Mosquera na jejím konci centroval na Václava Pilaře, který hlavičkoval mimo tři tyče.

90+1
    Nastavují se ještě dvě minuty.

90
    Marcel Sabitzer fauloval Lukáše Kalvacha a následně odkopl míč, za což dostal žlutou kartu.

90
    Centr Joshuy Kimmicha dokázal s přehledem odhlavičkovat Mohamed Tijani.

89
    Teď přeci jen chtěli vyrazil do rychlejší akce, kterou faulem zastavil Jan Kliment.

89
    Mnichovští už se nikam zbytečně nehrnou, snaží se hlavně držet míč pod svou kontrolou.

88
    Pas Paula Wannera před bránu Plzně dokázal odkopnout Luděk Pernica.

87
    Lukáš Kalvach dobře viděl nabíhajícího si Jana Klimenta, jenomže o něm věděl také Josip Stanišić, který hlavičkou zastavil vysokou přihrávku.

86
    Luděk Pernica chtěl lobem přihrát Mosquerovi, to přečetl Mathys Tel. Do protiakce už se ale nedokázal probojovat, s míčem šel až za čáru.

86
    Sadio Mané fauloval při napadání kapitána domácích Lukáše Hejdu.

85
    Střelecký pokus ze své nohy vyslal Václav Pilař, ale levačkou netrefil branku soupeře.

84
    Další standardku červenomodrých zahrával opět Lukáš Kalvach, napravo si balon našel Mohamed Tijani. Chtěl jej vrátit do nebezpečných prostor, to se ale nesetkalo s pochopením spoluhráčů.

Michal Belšán

Branky: 62. Vlkanova (Mosquera), 75. Kliment (Holík) – 10. Mané (Goretzka), 14. Müller (Coman), 25. Goretzka (Müller), 35. Goretzka (Sané)

Karty:   78. Mosquera (PLZ) – 64. Mazraoui (BAY), 90. Sabitzer (BAY)

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel (46. Holík), Hejda (C), M. Tijani, Jemelka (46. Pernica) – Bucha, Kalvach – Kopic (25. Jirka), Vlkanova (81. Pilař), Mosquera – Chorý (46. Kliment).
    Náhradníci: Jedlička, Tvrdoň – Čermák, Ndiaye, F. Bassey.

Trenér: Michal Bílek

Bayern Mnichov: Ulreich – Mazraoui, Pavard, Upamecano (70. Wanner), Stanišić – Goretzka (56. Gravenberch), Kimmich – Coman (46. Choupo-Moting), Müller (28. Tel), Sané (70. Sabitzer) – Mané.
    Náhradníci: Schenk.

Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Frankowski – Boniek, Winkler (vš. Polsko)