Dánsko – Portugalsko 2:3 (kon.) | Nizozemsko – Německo 1:2 (kon.)
Portugalsko
Středa 13.06.2012, 18:00 • Arena Lviv, Lviv (UKR) • Mistrovství Evropy

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji Vám příjemný zbytek večera.

Statistiky:

Držění míče: Dánsko 59% - 41% Portugalsko. Střely celkem: Dánsko 9 - 17 Portugalsko. Střely na branku: Dánsko 6 - 12 Portugalsko. Střely mimo branku: Dánsko 3 - 5 Portugalsko.

Sudí Thomson pískl do píšťalky a je dobojováno. Dnešní duel končí šťastně pro Portugalsko, které porazilo Dánsko v poměru 2:3. Mohli jsme sledovat velmi dobré utkání, ve kterém padlo celkem pět gólů. První gól zaznamenal Pepe, který přesnou hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Ve třicáté šesté minutě navýšil skóre Postiga, který na malém vápně bezchladně zakončil, a nedal tak Andersenovi možnost míč chytit. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu snížil na 2:1 Bendtner, který hlavičkoval do prázdné branky. Ve druhém poločase doprovázela především Ronalda obrovská smůla, kterou potrestal deset minut před koncem Bendtner, který hlavičkoval na bližší tyč a srovnal na 2:2! Šest minut před koncem Varela vystřídal Meirelese a stačily mu pouhé tři minuty na to, aby se prosadil. Tři minuty před koncem základní hrací doby vstřelil důležitý gól, který znamenal vítězství v podobě tří bodů. Dánové i Portugalci mají po dvou odehraných zápasech na svém kontě tři body a stejné skóre 3:3.

90+4
    Obrovskou příležitost měl střídající Schöne, který svůj pokus promarnil. Jeho střela byla velmi nepřesná.

90+2
    Žlutou kartou byl potrestán Ronaldo.

90
    Hlavní rozhodčí Craig Thomson nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Hrací plochu opustil Krohn-Dehli, nahradil ho Schöne.

89
    Ze hriště odešel Nani, nahradil ho Rolando.

84
    Ze hry odešel Meireles, nahradil ho Varela.

87
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Kouč Paulo Bento musí být se střídáním, ke kterému se rozhodl víc než spokojený! Výborně postavený v pokutovém území byl totiž SILVESTRE VARELA, který poprvé promáchl, ale podruhé se nemýlil a dopravil míč do sítě. Svoji střelou na bližší tyč nedal Andersenovi žádnou šanci míč chytit.

86
    Výborně postavený byl na malém vápně Ronaldo, ten však centrovaný míč netrefil.

86
    Další rohový kop pro Portugalsko.

86
    Nani nacentroval míč na zadní tyč, kde ho odvracel do bezpečí Bendtner.

85
    Rohový kop bude zahrávat Portugalsko.

84
    Ve střelecké pozici se ocitl opět Ronaldo, ale tentokrát to měl složité. Ke střele se nakonec dostal, ale bohužel jí scházela razance.