Dánsko – Portugalsko 2:3 (kon.) | Nizozemsko – Německo 1:2 (kon.)
Nizozemsko
1:2 (0:2)
Německo
Středa 13.06.2012, 20:45 • Metalist Stadium, Charkov (Ukrajina) • Mistrovství Evropy

S konstatováním, že Nizozemsko to bude mít s případným postupem do čtvrtfinále hodně těžké se s vámi loučím a přeji příjemnější zbytek dnešní noci, než budou prožívat fanoušci a fotbalisté Oranjes. Dobrou noc. (22:40:39)

Utkání končí zaslouženým vítězstvím Německa 2:1, Nizozemci byli opět takřka neškodní. O vítězství týmu Joachima Löwa rozhodl dvěma brankami kanonýr Mario Gomez, které vstřelil už během prvního poločasu. Na to Oranjes dokázali zareagovat pouze snížením Robina van Persieho.

90+3
    Utkání pomalu míří do svého finiše, probíhá poslední minuta ze tří nastavených.

90+2
    V poslední změně týmu Joachima Löwa přichází na hřiště Lars Bender, který střídá Thomase Müllera.

90+1
    Jetro Willems u postranní čáry fauloval Thomase Müllera a jeho čin byl oceněn žlutým kartónkem.

90
    To je neuvěřitelné. Miroslav Klose čistě zajel do brankáře Maartena Stekelenburga, který váhal s rozehrávkou a málem míč dopravil do prázdné brány. Balon skončil těsně vedle.

89
    Dva rohové kopy po sobě zahrávali fotbalisté Německa, kteří se snaží držet míč daleko od své svatyně.

87
    Německý pravý obránce Jerome Boateng obdržel žlutou kartu a jelikož se jedná o druhou na turnaji, příští zápas proti Dánům vynechá.

86
    Střela levou nohou v podání záložníka Rafaela van der Vaarta skončila mimo tři tyče německé brány.

85
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut, Oranjes zatím nedokážou dostat Německo pod větší tlak.

83
    Poslední změna Oranjes. Odešel Arjen Robben, na hřišti je Dirk Kuijt.

81
    Německo podruhé střídá. Dohrál Mesut Özil, místo něj se na poslední minuty na hřiště podívá Toni Kroos.

80
    První žlutou kartu zápasu viděl Nigel de Jong, který ve středu pole fauloval Philippa Lahma.

79
    Slibně rozvíjející se akce Nizozemska ukončil pád Robina van Persieho, který jako penaltový nebyl posouzen.

76
    Mesut Özil po souboji s Nigelem de Jongem upadl v šestnáctce Nizozemska, penalta se správně nepískala.

73
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    ROBIN VAN PERSIE se obtočil kolem Matse Hummelse, rychle přešel blíže k bráně Německa a poté tvrdou ránou pravou nohou k tyči snížil.

72
    Německo poprvé v utkání střídá. Odpracováno má Mario Gomez, který svou úlohu splnil. Na hřišti jej nahrazuje nejlepší střelec současné reprezentace Německa Miroslav Klose.

71
    Arjen Robben se prokličkoval do vápna a předložil do šance míč Wesleymu Sneijderovi. Ten se snažil o obstřel, jenže trefil Jerome Boatenga.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.