Mladá Boleslav – Prostějov 4:0 (kon.) | Velvary – Ostrava 0:2 (kon.) | Hlučín – Plzeň 3:2 (kon.)
Domažlice – Sparta 1:6 (kon.) | Táborsko – Brno 1:2 (kon.) | Chlumec n/C – Hr. Králové 0:4 (kon.)
Zápy – Olomouc 1:3 (kon.) | Slovácko – Varnsdorf 6:0 (kon.) | Č. Budějovice – Vlašim 3:1 (kon.)
Bohemians 1905 – Třinec 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Slavia 0:4 (kon.)
FC Hlučín
3:2 (0:0)
FC Viktoria Plzeň
Středa 19.10.2022, 15:00 • Městský fotbalový stadion, Hlučín • MOL Cup • 3. kolo

Devatenáctý říjen roku 2022 se zlatým písmem zapíše do historie hlučínského fotbalu. Dominik Smékal sestřelil mistrovskou Plzeň hattrickem a postaral se o největší překvapení letošního vydání MOL Cupu. V reakci na matný první poločas Michal Bílek poslal do druhé části kvarteto náhradníků. Hlučín se ocitl pod tlakem, ale díky brankáři Lapešovi přežil penaltu Chorého i několik dalších velkých šancí. Domácí favorita vyškolili z efektivity a nesložili se ani z Buchova vyrovnání v 90. minutě. Dominik Smékal se okamžitě ocitl v obležení novinářů a dlouhé minuty po skončení zápasu absolvuje nekonečné focení s místní fotbalovou mládeží. (17:06:01)

90+4

90+4
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Prodloužení nebude nutné, Hlučín z poslední akce nastaveného času dosáhl na postupový gól. Životní duel korunoval DOMINIK SMÉKAL, který doručil do brány perfektní centr z pravého křídla.

90+4
    Plesník vykopl Mosquerův centr na roh. Bucha měl před brankou velkou nabídku, ale prodloužení Chorého mířilo jen k obráncům.

90+3
    Bassey si na hranici pokutového území hezky připravil zakončení z otočky. Šlo ale doprostřed branky, kde Lapeš nemohl chybět.

90+2
    Zakřiknutí hráči Hlučína se nebezpečně zatáhli. Po centru zleva usilovali o zakončení hlavou nejprve Chorý a po něm také Bassey.

90+1
    Nastavují se 4 minuty.

90
    Plzeň právě vstřelila branku!
    V devadesáté minutě se hosté zachraňují vyrovnáním na 2:2! Zprvu nenápadná akce Mosquery a Pilaře pokračovala k PAVLU BUCHOVI. Tomu se otevřel prostor u osy a Lapeš na povedenou ránu z necelých třiceti metrů nedosáhl.

89
    Centr Pilaře a střela Kalvacha ze sedmnácti metrů. Patou se ji marně snažil tečnout k zadní tyči Chorý.

89
    Kalvachův centr letěl k Tijanimu. Nedostatečně prudká hlavička ale gólem skončit nemohla.

88
    Na Šindlerovu přihrávku za obranu nikdo na pravé straně nereagoval. Západočeši rychle uvedli míč zpět do pohybu. Díky faulu na Kalvacha budou mít standardku.

87
    Celá střídačka Hlučína je na nohou. Diváci spustili hromadné skandování, všichni zde vyhlíží obrovskou senzaci.

86
    Holíkův centr Pilař prodlužoval jen na hlavu Putyery. Smékal podnikl rychlý brejk, jemuž chyběl lepší centr.

85
    Nákop na Chorého svůj účel nesplnil. Vysokánský útočník se dopustil útočného faulu na Dominika Tomšů.

84
    Jemelka selhal v jednoduché rozehrávce. Ostatní ale nastoupili na domácí aut a míč brzo získali zpět.

83
    Plzeňští tahají za kratší konec. Tijani měl plné ruce práce s Ptáčkem, který v souboji spadl. Podle Tomáše Batíka to na penaltu nebylo.

82
    Střídání v týmu FC Hlučín:
    ze hřiště odchází Dominik Mládek, přichází Marek Šindler.

82
    Na zápas dorazilo 1 256 diváků.

81
    Holzer kopl roh na krátko. Centroval až Moučka a po hlavičce Plesníka zachránila hosty pravá tyč.