Wolfsburg – Luleå 2:3 (kon.) | Jukurit – Fribourg 1:1 (kon.) | Frölunda – Straubing 4:0 (kon.)
Färjestad – Mountfield HK cz 4:3 (kon.) | Mnichov – Zug 1:5 (kon.) | Davos – Tappara 0:1 (kon.)
Salzburg – Rögle BK 3:1 (kon.)
Färjestad Karlstad
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Mountfield HK
Úterý 15.11.2022, 18:05 • Löfbergs Arena, Karlstad • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Pro tuto chvíli je to ode mne vše. Přeji vám příjemně strávený zbytek večera a u dalších přenosů z ledního hokeje se těším na shledanou. (20:29:00)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Färjestad BK – 9 (28)
    Mountfield HK – 8 (34)

Zázrak se nekoná, šedesát minut hry uplynulo. V prvních dvou třetinách jsme viděli rychlý hokej se spoustou šancí i gólů, oba týmy si vyzkoušely vedení. To ale nikdy nevydrželo příliš dlouho, protože oba soupeři si dali záležet na tom, aby po prostřední dvacetiminutovce svítilo na tabuli skóre 3:3. O napínavém duelu tak rozhodla až poslední třetina, kdy Färjestad využil přesilovku a na tohle už Hradec zareagovat nedokázal. Výhra v prvním osmifinálovém střetnutí tedy zůstává ve Švédsku, nicméně o postupujícím ještě zdaleka rozhodnuto není. Rozdíl v konečném skóre byl totiž pouze jednobrankový a o všem se rozhodne až příští úterý na soutoku Labe a Orlice.

59:54
    A hra je zpátky u Růžičky, navíc zbývá pouze šest vteřin do konce třetiny. To už by musel být skoro zázrak, aby ještě Mountfield srovnal.

59:42
    Až teď se dostali Lvi do útoku a snaží se ještě ohrozit Tomkinse, zatím neúspěšně.

59:23
    Příliš dlouhá rozehrávka znamená znovu jen icing, Hradec se ne a ne dostat k odvolání brankáře. Znovu se totiž bude vhazovat před Růžičkou.

59:04
    Ránu Linuse Johanssona schytal Filip Pavlík, který nejprve zůstal ležet na ledě a po přerušení hry odešel rovnou do kabiny.

58:56
    A teď vyhodili Hradečtí jenom na icing, šanci na vyrovnání už budou mít pouze 64 vteřin.

58:31
    Mountfield v plném počtu, Růžička ovšem musel likvidovat střelu z pravého kruhu pro vhazování.

58:19
    Puk letí až k Matthewovi Tomkinsovi.

58:12
    Vypjatý úsek až nyní přerušil zákrokem Jan Růžička a Mountfield může konečně vystřídat.

57:41
    Domácí drží svého soupeře pod tlakem, Hradec se brání, seč mu síly stačí!

57:14
    Střela Michaela Lindqkvista byla zblokována a k Růžičkovi nedoputovala.

56:42
    Východočeši vyhodili kotouč až na opačný konec hřiště, Färjestad začíná od začátku.

56:31
    V šesti teď hrál pro změnu Hradec a nastává tak pro něj komplikace – dvě minuty v oslabení místo dobývání soupeřovy svatyně.

56:07
    Švédové se snaží držet puk co nejvíc na holi, aby postupně ukrajovali vteřiny, které zbývají do sirény.

55:27
    Domácí dokázali oslabení ubránit, Mountfieldu už moc času na srovnání nezbývá.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 3. Nygård (Åslund), 31. Nilsson (Ejdsell, Lindqvist), 34. Elie (Göransson), 45. Nyström (Lindqvist) – 4. McCormack, 25. Štohanzl (Jank), 31. Doležal (Smoleňák)

Färjestad Karlstad: Tomkins (Hildeby) – Pokka, Lindroth, Nyström, Göransson, Tornberg, Bergqvist, Berglund – Åslund, Elie, Nygård (A) – Lindqvist, Ejdsell (A), Nilsson – Viksten, Johansson (C), Lawner – Lundh, Westfält, Jakobsson.
    Trenér: Tomas Mitell

Mountfield HK: Růžička (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain, Pilař, F. Pavlík (A), Rosandič, Piegl – Zachar, Lev (A), Okuliar – Jergl, Lalancette, Kevin Klíma – Kelly Klíma, Cingel, R. Pavlík – Doležal, Štohanzl, Smoleňák (C).
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Stricker (SUI), Christensen (DEN) – Almerstedt, Jonsson (oba SWE)
    Úterý 22.11.2022
    Mountfield HK - Färjestad 4:2

Branky a nahrávky: 5. Kevin Klíma (Piegl), 8. Cingel (Lev, Okuliar), 29. Pilař (Kevin Klíma, Jank), 68. Cingel (Jegl, Blain) – 37. Lawner (Lindqvist), 54. Lindqvist (Nilsson)