Mountfield HK – Färjestad cz 4:2 (po pr.) | Tappara – Davos 2:2 (kon.) | Luleå – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Rögle BK – Salzburg 5:1 (kon.) | Straubing – Frölunda 2:3 (kon.) | Fribourg – Jukurit 1:2 (po pr.)
Zürich – Skellefteå 1:4 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (2:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Färjestad Karlstad
Úterý 22.11.2022, 17:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Dvojzápas o postup mezi elitní evropskou čtyřku započne Mountfield na domácím ledě 6. nebo 7. prosince. Soupeřem mu bude švýcarský Zug nebo německý Mnichov, podle toho, kdo zítra lépe zvládne odvetu. (20:15:07)

Je rozhodnuto, domácí Mountfield Hradec Králové postupuje do čtvrtfinále Hokejové ligy mistrů. Färjestadu se sice podařilo dvěma góly zdramatizovat utkání a dovést ho do prodloužení. V něm byli domácí aktivnější, ale krýt záda útočící trojici musel také Henri Kiviaho, který infarktově vychytal samostatný únik. Sedm minut a šest vteřin po zahájení prodloužení si však puk na holi srovnal Lukáš Cingel a druhou trefou v utkání přisoudil domácímu celku vytoužený postup.

67:06 CINGEL - 4:2

67:06
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradeká ČPP Aréna je v euforii, Cingel druhým gólem v utkání vystřelil Hradci čtvrtfinále! LUKÁŠ CINGEL se na středu hřiště odpoutal od bránícího hráče a z mezikruží vyslal milimetrově přesnou ránu přesně do pravé šibenice. Nádherná střela, Hradečtí oslavují postup. Asistence: Aleš Jergl, Jérémie Blain.

66:20
    Šarvátka u branky Tomkinsna, rozhodčí se rozhodl nevylučovat.

66:01
    Kalina nadvakrát vybojoval kotouč za vlastní brankou.

65:18
    Zblokovaná střela hostí jde do pletiva, dobrý defenzivní zákrok.

64:40
    Kiviaho v průběhu dvaceti vteřin zastavil samostatný únik i dorážku z bezprostřední blízkosti. Parádní počin domácího brankáře.

63:49
    Kelly Klíma odzbrojil protihráče v rohu a domácí mohou pokračovat.

63:30
    Další příležitost domácích, ti by si postup za dnešní výkon zasloužili.

62:11
    Na ledě je trojka Lev, Okuliar, Lalancette. Druhý jmenovaný teď mířil nad z levého kruhu.

61:36
    Puk je na holích domácích, ti však s toušem nakládají velmi opatrně.

60:53
    Kevin Klíma se pokusil projet individuálně, tentokrát to bylo bez většího úspěchu.

60:20
    Hradec do prodloužení vstoupil aktivněji, branku z tlaku nevytěžil.

60:01

Po třetí třetině bude následovat prodloužení 3 na 3, které má rozhodnout postupujícho do čtvrtfinále.

60:00

59:05
    Zápas míří do prodloužení, ani jeden celek se nikam nežene.

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 5. Kevin Klíma (Piegl), 8. Cingel (Lev, Okuliar), 29. Pilař (Kevin Klíma, Jank), 68. Cingel (Jegl, Blain) – 37. Lawner (Lindqvist), 54. Lindqvist (Nilsson)

Mountfield HK: Kiviaho (Růžička) – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Čáp, Piegl – Doležal, Lev (A), Okuliar – Jergl, Lalancette, Kevin Klíma (C) – Kelly Klíma, Cingel, Pilař – Morong, Štohanzl, Moravec.
    Trenér: Tomáš Martinec

Färjestad Karlstad: Tomkins (Hildeby) – Pokka, Lindroth, Nyström, Göransson, Tornberg, Bergqvist, Berglund – Åslund (A), Elie, Nygård (A) – Lindqvist, Johansson (C), Nilsson – Viksten, Lundh , Lawner – Forsell, Andersen, Jakobsson.
    Trenér: Tomas Mitell

Rozhodčí: Ladislav Smetana (AUT), Marek Žák (SVK) – Josef Špůr (CZE), Daniel Hynek (CZE)
    15.11.2022
    Färjestad - Mountfield HK 4:3

Branky a nahrávky: 3. Nygård (Åslund), 31. Nilsson (Ejdsell, Lindqvist), 34. Elie (Göransson), 45. Nyström (Lindqvist) – 4. McCormack, 25. Štohanzl (Jank), 31. Doležal (Smoleňák)