Finsko – Švédsko 3:4 (1:2 po s.n.) | Švýcarsko – Česko cz 1:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 17.12.2022, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 8. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního odpoledne se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu příště těšit. Na shledanou. (15:03:45)

Je dobojováno, Plzeň poráží v posledním zápase letošního roku Porubu 4:1. Hosté šli v zápase jako první do vedení, ale Škodovka duel zcela otočila na svou stranu. V závěru se Ostravané tlačili za vyrovnáním, ale dvěma zásahy jejich snahu nakonec razantně ukončila.

59:34
    Zcela zbytečný zákrok na závěr dnešního utkání. Olaf Zachariasz poslal nešetrně domácího hráče na hrazení a za zákrok dostává trest na pět minut plus do konce zápasu.

59:20
    Závěr utkání se již Plzeň užívá.
    58:09 Petr MAKOVEC - 4:1

58:09
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Škodovka zakončí rok 2022 výhrou. Škodovka se nastěhovala do útočné třetiny, kapitán Západočechů Tomáš Pittr vysřelil z levé strany, Turoň kotouč pouze vyrazil a pohotovo dorážkou se posléze prezentoval PETR MAKOVEC. Druhá branka v zápase pro plzeňského útočníka. Asistence: Tomáš Pittr, Jiří Kamas.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Hosté se nadále snaží, avšak třetí branka je hodně přibrzdila.
    56:23 Antonín KLATOVSKÝ - 3:1

56:23
    Že by rozhodující úder dnešního zápasu? ANTONÍN KLATOVSKÝ dostal mezi kruhy nabito od zadního mantinelu a přesnou ranou k pravé tyči navyšuje domácí vedení na rozdíl dvou branek. Asistence: Matyáš Úbl Matyáš Beran.

55:49
    Hynek Prošek vystřelil od modré čáry, Turoň toho moc neviděl, přesto puk dokázal vyrazit mimo svoje území.

55:01
    Utkání jde do svého finále, Poruba se snaží ze všech sil vyrovnat.

54:12

53:44
    Žídkovi podjely brusle, domácí tak bez problémů opět vyhodili kotouč.

53:26
    Ofsajd Poruby. Plzeň může bez problémů vystřídat.

53:05
    Hanselovi nevyšla vůbec rána z levého kruhu, domácí nedlouho poté opět dokázali puk dostat pryč ze své třetiny.

52:36
    Plzeň se vzápětí dostala ke kotouči, který vyhodila až k hostujícímu brankáři.

52:17
    Ondřej Jeřábek se dostal k rychlé střele po vhazování, hostující obránce ovšem trefil jen prostor, kde byl připraven Lukáš Pavlis.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 29. Černý (Klatovský, Beran), 32. Makovec (Prošek, Pittr), 57. Klatovský (Úbl, Beran), 59. Makovec (Pittr, Kamas) – 25. Koida (Jevtěchov)

HC Škoda Plzeň: Pavlis (Mařík) – Černý, Tolar, Skala (A), Kocek, Prošek, Mašek, Kamas – Beran, Fehér, Klatovský, Matějka, Úbl, Pittr (C), Fábera, Makovec (A), Hofrajtr, Slačík.
    Trenér: Jiří Hanzlík.

HC RT TORAX Poruba: Turoň (Láryš) – Pavlíček, Jeřábek (A), Michalík, Stasjuk, Veselý, Dragon – Žídek, Skorokhod, Vehovský, Jevtěchov, Koida, Hlaváč, Hansel (A), Sobol (C), Zachariasz.
    Trenér: David Moravec.

Rozhodčí: Ovsík – Štofa, Bublová.