Slavia – Šumperk 7:2 (kon.) | Prostějov – Sokolov 2:1 (kon.) | Litoměřice – Vsetín 3:0 (kon.)
Přerov – Zlín 3:4 (po pr.) | Kolín – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Pardubice B 2:4 (kon.)
Třebíč – Jihlava 3:1 (kon.)
HC Olomouc
4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
HC Litvínov
Sobota 07.01.2023, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 10. kolo

Dnešní zápas je u svého konce. Vítězství si odnáší olomoucký celek, který porazil Litvínov 4:3. Hanáci otočili vývoj v posledních třech minutách hry. Nejprve srovnal na 3:3 Sekanina trefou z levé strany od Trejbala. Už by se šlo pomalu do prodloužení, tuto možnost ale vyloučil 94 vteřin před koncem Bošek, který obdobným způsobem spustil radost červenobílých kohoutů. Litvínovu nepomohla ani hra bez brankáře a vítězí tak Olomouc o gól 4:3.

To je ode mě vše. Na počtenou se zase někdy bude těšit Petr Martínek. Hezký zbytek sobotního odpoledne. (14:07:41)

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Pravděpodobně padl rozdílový gól! LUKÁŠ BOŠEK pohotově překonal Trejbala. 4:3. Asistence: Tomáš Galvas a David Pastrnek.

58:16
    Kombinaci Olomouckých zastavila střela zblokována jedním z týmu Vervy.

57:30
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Winkelhöfer – 2 min., nedovolené bránění.

57:12
    Necelé tři minuty před koncem třetí periody je znovu vyrovnáno! TOBIÁŠ SEKANINA přesně zamířil do pravého rohu svatyně. 3:3. Asistence: Tomáš Galvas a Adam Kalman.

57:00
    Rána Kalmana vytečována vysoko nad Trejbala.

55:48
    Olomouci se nedaří usadit se v útoku a založit tak šanci ke srovnání.

55:00
    Zbývá posledních 5 minut třetí třetiny a stále o gól vede Litvínov.

54:21
    Soušek to zkusil od modré, jenže Žbánek přichystán na střelu.

53:07

52:01
    Přidal v dobré pozici pálil do místa, kde Trejbal nebyl, ale stihl se rychle vrátit.

51:07
    Horský – 2 min., faul kolenem.

50:27
    Brym neúspěšně poslal puk na někoho ze svých spoluhráčů a píská se zakázané uvolnění.

50:00
    Puk si ze vzduchu stáhl jeden z kádru Vervy a zahajuje akci.

48:27
    Volný kotouč přijímá Němec a rozehrává dopředu na své spoluhráče.

47:06

47:00
    Zásah betonem a následné vyhození olomouckých hráčů.

Petr Martínek

Branky a nahrávky: 24. Neoral (Sekanina, Galvas), 27. Brym (Pastrnek), 58. Sekanina (Galvas, Kalman), 59. Bošek (Galvas, Pastrnek) – 8. Tomaník (Peroutka, Prokeš), 30. Soušek (Tůma, Peroutka), 36. Raichl (Tůma, Horský)

HC Olomouc: Žbánek (Čerbák) – Černý, Kalman, Přidal, Polzer, Galvas (A), Holéczy – Pastrnek, Neoral (C), Brym, Bartok, Čermák, D. Drábek, Němec, Sekanina, Navrátil (A), Bošek
    Trenér: Mojmír Trličík

HC Litvínov: Trejbal (Balík) – Prokeš (A), Břenda, Žák, Winkelhöfer, Kladivo, Liška, Soušek, J. Peroutka (C), M. Peroutka, Horský, Tůma (A), Zikmund, Raichl, Tomaník, Sander, Bednařík, Koky
    Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodčí: Škach – Vašíček, Husák