Slavia – Kolín 6:3 (kon.) | Prostějov – Zlín 5:1 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:5 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Sokolov – Poruba 2011 6:7 (0:2 po s.n.) | Litoměřice – Šumperk 3:0 (kon.)
Třebíč – Pardubice B 3:1 (kon.)
HC Tábor
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 04.02.2023, 12:30 • Tábor, Zimní stadion • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 16. kolo

Poslední třetina tohoto zápasu už nenabídla nic podstatného a Dukla si z Tábora odváží cenné vítězství 0:4. Jihlava těžila hlavně z dobrého úvodu druhé třetiny, kdy si vytvořila rozhodující náskok a pojistila si tak druhé místo v tabulce. (14:40:55)

59:15
    Zakázané uvolnění Tábora.

58:30
    Dukla se ještě snaží napadat rozehrávku domácích.

56:50
    Vypadá to, že zápas už se pouze dohraje v poklidu.

55:05
    Velkých zmatků v domácí obraně nedokázal využít Löffler. Šrámek už ležel na ledě, ale hostující hráč ho nedokázal překonat.

54:20
    Tábor už se asi definitivně vzdal šance na úspěch v tomto zápase a do ničeho velkého už se nehrne.

53:30
    Tábor špatně střídal a velké šanci se ocitl Nosek, který však nedokázal Šrámka tvrdou střelou překonat.

52:42

52:00
    Tentokrát jsme viděli dvě nepřesné střely hostů.

51:20
    Chlubna si dlouho rovnal kotouč a nakonec trefil lapačku Ondřeje Šrámka.

50:42
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Podzimek – 2 min., podrážení.

50:29

49:30
    Ve vlastním oslabení vjel do útočného pásma Nosek. Jeho střela však Šrámka nepřekvapila.

49:00
    Dukla opět do něčeho vážnějšího domácí hokejisty nepouští.

48:29
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Váňa – 2 min., vražení na hrazení.

48:12

47:25
    Teď měli zajímavé šance Šťastný s Eremiášem, ale oba trefili pouze Nováka.

46:50
    Dnešní přesilovky Tábora jsou jako přes kopírák, opět jsou nastěhovaní v útočném pásmu, ale jen zřídka střílejí na branku.

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 8. Nosek (Kytka, Löffler), 22. Ošmera (Vildomec, Podroužek), 24. Ošmera (Chlubna, Duka), 29. Chlubna (Macek)

HC Tábor: Šrámek (Wajtr) – Bouška, Bačo, Mrázek, Jaroš, Šťastný (A), Céza, Honzík – Eremiáš, Dohnal, Pospíchal, Mohyla (A), Vrba, Němeček, Hlavín, Pospíchal (C), Podzimek, Suchan.
    Trenér: Arpád Györi

HC Dukla Jihlava: Novák (Štěbeták) – Podroužek, Löffler (A), Tomica, Slavíček, Jungwirth (A), Vildomec, Ošmera (C) – Chlubna, Chvátal, Váňa, Duka, Nosek, Kytka, Macek, Fiala.
    Trenér: Jakub Venc

Rozhodčí: Matoušek – Horažďovský, Kubas