Zlín sledge – Karlovy Vary 2:6 (kon.) | Flamingos Ostrava – Č.Budějovice 1:2 (kon.)
Flamingos Ostrava
1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Stav série: 0:1
Motor sledge České Budějovice
Sobota 04.03.2023, 19:10 • Ostrava, RT TORAX ARENA • Česká para hokejová liga • O 7. - 8. místo

Z Poruby je to dnes vše. Těším se na zítřejší ranní komentování z Multifunkční haly Ostravar arény.

Přeji příjemný zbytek večera! (20:51:22)

Opět se hrálo na obě brány a to se muselo líbit divákům. Úspěšnější v zakončení byli hosté, kteří využili překvapujícího odrazu puku z rohu do mezikruží, a Petr Běhounek okamžitou střelou nedal možnost přesouvajícímu se Martinu Kudelovi kotouč zastavit. Flamingos měli velkou šanci ve třinácté minutě třetí třetiny, kdy Daniel Bařák bojoval s gólmanem u jeho levé tyče. V samém závěru třetiny sáhl domácí tým po hře bez brankáře, ale k vytouženému vyrovnání nedošlo. Motor sledge České Budějovice vyhrávají první vzájemné utkání série.

44:35
    Flamingos stahují brankáře a hrají v šesti.

44:22
    To teď zažívá ale i Motor, když Szturc s Vrubelem postupují před branku.

43:02
    Domácí se dostávají do útočné třetiny, ale dlouho v ní nezůstávají. Varga byl malinko pomalejší než Špaček a tak musí domácí zpět do obrany.

42:33
    Vhazuje se ve středním pásmu blíže bráně Motoru. I když má domácí tým puk na svých holích, je zatlačen ke Kudelovi a jen vyhození puku do hlediště zabraňuje dalšímu střeleckému pokusu.

42:08
    Flamingos využívají vhazování v útočné třetině a Bařák bojuje u levé Rumplíkovy tyče. Ani jeden si ale nevšiml, že je puk u zadního mantinelu.

42:08
    Oddechový čas pro tým Flamingos Ostrava.

41:40
    Teď se hraje za Kudelovou brankou a Falmingos vyhrávají. Ve středním pásmu se ale k puku dostává Kocanda a vyhazuje přes všechny čáry.

40:12
    Dlouho se přetahují hráči o puk za Rumplíkovou brankou. Až na sebe hráči obou týmů docela křičí.

39:43

39:33
    Vhazováním se puk dostává až do ostravské třetiny, takže z přesilovky nevytěží Flamingos střelu na bránu.

39:20
    Další ofsajd poté, co Gábor udělal na modré kličku.

38:59
    Motor i ve čtyřech útočí. Střela Zikmunda končí na zadním mantinelu.

38:40
    Domácí musí vyklidit pásmo, jsou v postavení mimo hru.

38:15
    Motor se osvobozuje vyhozením až ke Kudelovi.

37:47
    Bařák vyhrává buly a zpod saní střílí na bránu. Puk ji míjí o metr.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Bařák (Vrubel) – 29. Špaček (Zajan), 36. Běhounek (Klima, Kocanda)

Flamingos Ostrava: M. Kudela (Staněk) – V. Kudela (A), Handl, Vrubel (C) – Gábor, Szturc, Gotthardt, Puchein, Varga, Bařák (A), Němec
    Trenér: Jan Szturc

Motor sledge České Budějovice: Rumplík – Zajan, Laibacher, Záluský, Zikmund – Lacko, Běhounek, Klima, Kalina, Kocanda, Špaček
    Trenér: Martin Zikmund

Rozhodčí: Veselý, Hladík