Třinec – Plzeň 5:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:4 (3:1, 1:3, 1:0) Stav série: 2:0
HC Škoda Plzeň
Pátek 07.04.2023, 13:00 • Mini WERK ARÉNA, Třinec • Play-off Extraligy dorostu • Finále

Přejeme hezké odpoledne a budeme se těšit zase příště. (15:07:56)

Velmi opatrnou třetí třetinu rozhodlo nakonec špatné střídání hostů, po kterém Oceláři zasadili těsně před koncem základní hrací doby smrtící úder.

Díky vítězné trefě Marcela Mikuly v závěru tak vítězí Třinec a berou ve finálové sérii druhý bod!

59:37
    Hosté to zkoušejí v šesti!

59:12
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři udeřili a tahle rána bolí dvojnásob! Osmačtyřicet vteřin před koncem dotlačil na brankovišti za čáru kotouč MARCEL MKULA!
    Asistence: Švančara

58:28
    Byli to hosté, kteří mohli rozhodnout. Samostatný únik za branku ale nezakončil jeden z plzeňských útočníků přesně.

58:07
    Začíná přesilovka domácích.

57:49
    Plzeň teď ale špatně střídala! Patnáct vteřin před návratem Zelinskiho na led půjdou do čtyř.

57:17
    Třinec vyhazuje puk ven z pásma.

56:55
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím čekají na lepší střeleckou příležitost.

56:04
    Šance pro Plzeň. Na dvě minuty si sedl na trestnou lavici Aleš Zelinski za napadení.

55:26
    Kubiesa zkusil vyslat střel kolem obránce, ten však jeho pokus odrazil do rohu.

54:32
    Oceláři se snaží prosadit v útočném pásmu, ale v cestě jim stojí velmi pozorná obrana. Ze strany Plzně je to v obranné činnosti zatím nejlepší třetina finálové série.

53:32
    Milota musel krotit nahození od plzeňského obránce Tolara lapačkou.

53:03
    Opatrná pasáž hry pokračuje. Kotouč skončil po teči třineckého hráče na střídačce, hosté tak mají možnost vhazování v útočném pásmu.

52:12
    Adam Benák se zkoušel prosadit v situaci jeden na jednoho, třineckého obránce ale neukličkoval.

51:11
    Třinecký Rybnikár ztratil hokejku a pokoušel se pomoct spoluhráčům fotbalově. Následně zamířil na střídačku.

50:02
    Domácí Čmiel vystřelil jedovatou střelu, Mařík jí ale vyrazil ramenem.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 1. Kubiesa, 3. Pohludka (Byrtus), 20. Granečný (Dravecký), 33. Rybikár (Švančara, Pohludka), 60. Mikula (Švančara) – 14. Titlbach (Benák, Makovec), 22. Kocek (Tolar, Slačík), 26. Makovec (Holubec, Benák), 40. Titlbach (Benák, Skala)

HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski – Sajdok, Pohludka, Hladoník, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Granečný, Švančara, Mikula, Hrček
    Trenér: Pavel Benek

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Tolar, Holubec, Kocek, Černý, Prošek, Skala, Kamas – Hofrajtr, Úbl, Pavlák, Klatovský, Pittr, Beran, Makovec, Benák, Titlbach, Slačík
    Trenér: Petr Makovec

Rozhodčí: Škach, Šudoma – Blažek, Jurčík