Montreal – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (po pr.) | Tampa – Philadelphia 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 3:4 (kon.) | Florida – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (1:2 po s.n.) | Colorado – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – St. Louis 6:2 (kon.)
Seattle – Anaheim 5:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Stav série: 1:0
HC VERVA Litvínov
Středa 08.03.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Děkuji za pozornost a přijměte pozvání k dalšímu utkání. Hned zítra, tj. ve čtvrtek 9. března 2023 se bude opět od 17 hodin hrát pod Javorovým zápas číslo dvě série předkola HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov. Do té doby se mějte hezky. (19:44:39)

Stav série 1:0

Dvě třetiny prvního předkola mezi Třincem a Litvínovem nabídly spíše opatrný a gólově vyrovnaný zápas, zato třetí třetina divákům ve WERK ARENĚ nabídla nakonec rozhodující gólové radosti a velice kvalitní playoffový hokej. Oceláře posunul do vedení Daniel Kurovský, který proměnil ve vítězný gól centr Romana zpoza branky. Oceláři následně přežili krizový okamžik, když Litvínov měl dvě slepené přesilovky (a dvacetisekundovou pasáž hry pět na tři), přežili i power play Vervy a v samotném závěru výsledek pojistil Martin Růžička. Zítra tak bude série pokračovat za vedení Ocelářů.

Nejlepší hráči: Marek Mazanec – Matúš Sukeľ

59:58 Martin RŮŽIČKA - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:58
    Třinec právě vstřelil branku!
    MARTIN RŮŽIČKA se nakonec v útočném pásmu dostal k puku a i když měl před sebou jen jednoho bránícího hráče v poli. Ještě se díval, zda nenahrát Daňovi, ale nakonec poslal puk do sítě sám. Asistence: Tomáš Marcinko. Stav utkání 3:1.

59:48
    Růžička stíhá v útočném pásmu Jakse a hosté už mají málo času.

59:29
    Kurovský obešel v útočném pásmu a soupeře a jeho následný bekhendový posun skončil na tyči.

59:01
    Jeřábek s Draveckým nedostali puk do bezpečí a až natáhnutý třinecký hráč zabránil centru na volného litvínovského hráče před Mazancem.

58:22
    Tomek jede na střídačku a pouští šestého hráče do pole.

58:09
    Marinčin vyhodil, Daňo protečoval. Hosté jsou s pukem ve vlastním pásmu.

57:48
    Stránský se utopil u modré čáry, kde bylo příliš mnoho hráčů a Marcinko zase posunul puk dál.

57:24
    Vrána ztratil v útočném pásmu puk a hosté měli rychlou akci tři na dva. Sukeľ dal doleva na Kudrnu, jehož střela orazítkovala tyč Mazancovy branky.

Dnešní utkání sleduje 4 089 diváků.

57:00
    Strejček vysouval Sukeľa ze středního pásma, následně sám byl v ofsajdovém postavení. Zápas bude za chvíli pokračovat posledními třemi minutami normální hrací doby poté, co proběhne poslední komerční přestávka.

56:14
    Růžička opět s pukem na holi před litvínovskou brankou. Střílel ze slotu pouze do betonu litvínovského brankáře a zdálo se, že byl podražen, rozhodčí to však takto nevyhodnotili.

56:02
    Růžička s Kurovským bojují o puk za litvínovskou brankou. Chvíli před tím měl šanci Růžička.

55:36
    Rodící se situace dva na jednoho pro třineckou stranu zhatila prudká přihrávka Kurovského na Marcinka.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 26. Dravecký, 47. Kurovský (M. Roman, Mar. Adámek), 60. M. Růžička (Marcinko) – 39. Kudrna (Sukeľ)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kaňák, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera – M. Růžička (A), Marcinko, Daňo – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Dravecký (A), Vrána (C), Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Buček – Hrňa.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Strejček, Zile, D. Zeman, Freibergs, Jaks, Demel (A), Šalda – Abdul, Sukeľ (C), Kudrna – Zdráhal (A), Estephan, Š. Stránský – Hlava, Gut, Straka – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: A. Jeřábek, Jaroš – J. Svoboda, D. Klouček

Diváci: 4 089