Philadelphia – Carolina 4:5 (po pr.) | Florida – New Jersey 4:2 (kon.) | Tampa – Montreal 5:3 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:5 (3:4 po s.n.) | NY Rangers – Pittsburgh 6:0 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 2:3 (0:2 po s.n.)
Calgary – Dallas 5:6 (po pr.) | Arizona – Chicago 4:2 (kon.) | San Jose – NY Islanders 1:4 (kon.)
Buffalo – Boston 0:7 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Vegas – Columbus 7:2 (kon.)
Mountfield HK
2:4 (0:0, 1:1, 1:3) Stav série: 0:1
Bílí Tygři Liberec
Neděle 19.03.2023, 16:40 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Z mé strany je to dnes vše. Mějte krásný zbytek víkendu a někdy příště se budu z Hradce těšit na počtenou! (20:07:48)

Pro Hradec je to pořádně hořký konec. Když v polovině 44. minuty proměnil trestné střílení Kevin Klíma, bylo to pro domácí na dobré cestě. Jenže závěr zápasu vůbec nezvládli. V čase 55:58 srovnal se štěstím Jakub Rychlovský, poté navíc šli domácí do oslabení a Oscar Flynn z přesilovky rozhodnul. Výhrou 4:2 se tak Tygři dostávají do vedení.

60:00
    Rozhodčí tresty dodali až zpětně, dva nejaktivnější, Kevin Klíma (MHK) a Jan Šír (LIB) slízli dvě minuty za hrubost. Nic dalšího se již trestat nebude.

60:00
    A tady se budou ještě pekelně rozdávat tresty! Zdánlivě drobná potyčka u mantinelu přerostla v brutální melu ve středním pásmu, kdy po Klímovi skočil Šír, předtím ještě byl trefen Bulíř několika ranami pěstí.

59:51
    Frolík ještě mohl dát definitivní tečku, ze středního pásma ale trefil jenom tyčku opuštěné klece!

59:12
    Rosandič ještě mohl do utkání vrátit prvky dramatu, ale z mezikruží ve vyložené šanci nezamířil přesně, puk mu z hole sjel!
    58:50 Petr JELÍNEK - 2:4
    Zdroj: Hokejka TV

58:50
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tady je hotovo, Liberec bere první bod v sérii! Nepřesnou přihrávku mezi kruhy zachytil PETR JELÍNEK a vyvezl puk až do útočného pásma. K tomu ještě udělal zvratnou kličku a dostal se před Kiviaha, kterého prostřelil na zadní tyč – 2:4! Asistence: Lukáš Derner.

58:32
    88 sekund před koncem třetiny už nemá Hradec kam uhnout. Bere oddechový čas, i když to vypadá, že si ho vzít tak úplně nechtěl...
    58:23 Oscar FLYNN - 2:3

58:23
    A to se také děje, Tygři jsou blízko výhře v sérii! Ostřelování branky Kiviaha bylo v první fázi neúspěšné, puk se ale dostal nad kruhy pro OSCARA FLYNNA, který měl druhou šanci. Tentokrát si už poradil o dost lépe, domácího gólmana propálil okolo lapačky – 2:3! Asistence: Adam Najman, Uvis Janis Balinskis.

58:12
    Graeme McCormack (MHK) nezachytil pohyb Melancona v rychlém útoku a přitáhl si jej, což mělo za následek pád hostujícího obránce. Liberec má šanci tenhle duel zlomit v úplném závěru!

57:46
    Šermovačka o puk a Ivan tuhle těžkou situaci ustál. Pakliže by puk získal Perret, dost možná by z toho byl samostatný únik.

56:45
    Buly ale vyhráli domácí a Rosandič do toho šlápnul. Dostal se před Vlacha, situace už ale byla rozebraná a nahrávka na Eberleho byla jedinou možností. Eberle ale ani nezakončil.

56:37
    V dnešním utkání neměl čárový rozhodčí snad více jednoznačnější icing, než byl tento. Hradec vyhodil přes všechny čáry a hra tak zůstane před Kiviahem.
    55:58 Jakub RYCHLOVSKÝ - 2:2

55:58
    A čtyři minuty před koncem je navíc srovnáno! Dlouhá přihrávka napříč kluzištěm nejprve ke svému příjemci neprošla, ale propadla na hokejku JAKUBU RYCHLOVSKÉMU, který v rychlosti dojel s pukem až za kasu. Odtud však vracel puk za sebe k tyči, kde byl nešťastně postavený Marek Zachar. Právě od ex-libereckého hráče se puk odrazil za brankovou čáru – 2:2! Bez asistence.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 21. Cingel (Lev, Eberle), 44. Kev. Klíma (TS) – 31. Balinskis (Frolík), 56. Rychlovský, 59. Flynn (A. Najman, Balinskis), 59. Jelínek (Derner)

Mountfield HK: Kiviaho (Machovský) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Eberle, Cingel, Lev (A) – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Kev. Klíma, Okuliar – Smoleňák (C), Zachar, Werek.
    Trenér: Tomáš Martinec

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Bulíř (A), Rychlovský – Vlach, Jelínek (C), Šír – Dlouhý.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Hynek, Klouček

Diváci: 6 128